06.06.2011 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květinový Havířov a floristický Zelený svět

Dne 18. června 2011 pořádá město Havířov již třetí ročník obnovené tradice kulturní akce Havířov v květech. Součástí celodenní akce je květinový průvod květinami nazdobených kočárů s koňmi, vozů i zemědělských strojů, bohatý kulturní program, ale především soutěž českých floristů, kteří již třetím rokem předvádějí své umění a fantazii při tvorbě květinových soch.

Letošním tématem soutěže je Květinová galerie.
Protože Havířov v květech letos předchází mistrovství Evropy ve floristice Europa Cup 2011, které se v Havířově uskuteční ve dnech 31.srpna až 5. září, představí se na červnových slavnostech svými květinovými výtvory veřejnosti i český reprezentant pro EUROPA CUP 2011 Jaromír Kokeš.
Další významná akce, která nás čeká těsně po prázdninách je mezinárodní, odborný, kontraktační, zahradnický a floristický veletrh Zelený svět 2011. Na dvanáctý ročník nás pořadatelé zvou ve dnech 2.–3. září 2011 již po šesté na brněnské výstaviště, ale pozor, tentokrát se centrem dění stane pavilon A (oproti pěti letům, kdy se konal v prostorách pavilonu C). Loňský 11. ročník byl po všech stránkách velmi úspěšný. Jedinečný byl doprovodný floristický program, díky kterému organizátoři zaznamenali velký nárůst návštěvníků i z řad květinářů a floristů. Bohatý program nejen pro květináře, ale i pro floristy nabídne i letošní ročník. Těšit se můžete například na doprovodný floristický program s předními českými i zahraničními floristy, květinovou Faschion show – přehlídku květinových modelů, druhý ročník soutěže Svatební kytice roku 2012 a v neposlední řadě expozice Vánoční inspirace.
Připravované akce:
Soutěž v aranžování květin – Letní kytice – letní etapa výstavy Flora Olomouc 2011.
Soutěž v aranžování květin – Květinová galeri, v rámci akce Havířov v květech.
Svaz květinářů a floristů ČR organizuje zájezd do Nizozemí, v termínu 2.–6. 11. 2011. V rámci zájezdu se navštíví Aalsmeer a prohlídka květinové burzy, veletrh Flora Holland Trade Fair a veletrh Hortifair v Amsterdamu.

Text Ing. Marcela Nachlingerová, foto archiv redakce

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down