24.11.2014 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květinová revoluce v Berlíně

Předposlední srpnový víkend patřilo nejoblíbenější nákupní centrum v Berlíně – Potsdamer Platz Arkaden, německému Mistrovství floristů 2014. Před živým publikem se tak po dva dny utkalo v pěti náročných soutěžních úkolech dvanáct finalistů, mezi nimiž odbornou porotu nejvíce oslovil Marcel Schulz z Bádenska-Württemberska a získal tak cenný titul německého mistra floristiky.

Organizátorem mistrovství, které je pořádané vždy ve dvouletých cyklech, byla již tradičně Asociace německých floristů (FDF) a Fleurop AG. Pro letošní ročník bylo zvoleno avantgardní téma revoluce, které se prolínalo všemi pěti úkoly náročnými nejen na řemeslné zpracování a dovednost, ale vyžadujícími doslova revoluční tvořivosti.

V soutěžních pracích se tak prolínaly důsledky průmyslové revoluce (sesazovaná kompozice: příroda versus technologie), revoluce budoucnosti (tajná disciplína: globální oteplování), revoluční kytice (vázaná kytice), revoluce v Evropě (dekorace na stůl: okázalost, nebo buržoazní chic?), ale i fantastický pohled na květy Anthurium (spontánní tvůrčí práce).

Letošní vítěz Marcel Schulz má rád nové výzvy, kreativní práci a spoustu lidí kolem sebe. Při volbě svého povolání proto dlouho neváhal a navázal na rodinnou tradici. Dnes pracuje v rodinném květinářství Daniels Flower Studio v Bádensku-Württembersku. Ve svých pracích zaujal zejména neobvyklými tvary, zvolenými barvami a kombinací materiálů.

Druhá v pořadí se umístila Leoni Gehrová z Bavorska a třetí příčku obsadila Eva Latschová z Hessenska.*

Komplexní informace o německém mistrovství 2014 naleznete na www.dmf2014.com

Text a foto Jana Lapáčková

Více inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristka 6/2014

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down