25.11.2011 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květinová přízdoba dárku

Obdarování je jedním ze způsobů jak můžeme vyjádřit naše pocity, sympatie či poděkování členům rodiny, přátelům nebo spolupracovníkům. Radost, jenž dárkem přinášíme, můžeme ještě více umocnit vhodně zvolenou přízdobou.

V současné době je na trhu k dostání řada výrobků, které nám umožňují zabalit dárek mnoha způsoby (dárkové taštičky, krabičky atd), tradičně však nejpoužívanějším materiálem zůstává balicí papír. Přestože je nabízen v rozdílných velikostech, barvách, potiscích a povrchových úpravách, jenž nám umožňují kreativnější možnosti jeho použití při samotném balení, estetický dojem zabaleného dárku můžeme ještě více umocnit vhodnou přízdobou.
Ta může být zhotovena jak ze živých, sušených a umělých květin, tak pouze z dekorativních doplňků, jakými jsou stuhy, mašle, perličky, drátky atd. Podle výběru materiálu zvolíme ke zhotovení přízdoby vhodnou floristickou techniku, nejčastěji používaným způsobem je vypichování či lepení. Technické provedení a estetické působení přízdoby podléhá jak příležitosti při, které je dárek předáván, tak i věku, pohlaví či charisma obdarovávaného. Zdobnější a pompéznější přízdobu zvolíme pro dárek předávaný ku příležitosti důležitých životních událostech (promoce, kulatá výročí atd.). Přízdobu dárku určeného pro dámy ladíme spíše do pastelových barev, tlumené barvy naopak pro muže. Velikost přízdoby samozřejmě volíme úměrně proporcím samotného dárku.
V žádném případě nesmí přízdoba samotný dárek poškodit či omezovat obdarovaného k jeho převzetí.
Na následujících stránkách vám přinášíme několik ukázek přízdob dárkových krabic, které vznikly v rámci 16. ročníku soutěže ve vázání a aranžování květin Flora Bratislava CUP, která se konalo souběžně s mezinárodním veletrhem květin Flora Bratislava 2011. Úkolem soutěžících bylo zhotovit pomocí techniky lepení a použití převážně umělých květin a dekorativních doplňků zajímavou přízdobu dárkové krabice ve stylu nového baroka, která na první pohled upoutá svým provedením jak novomanželé, pro které je určena, tak i svatební hosty.
Sami posuďte, jak se pomocí vhodně zvolené přízdoby může fádně vypadající dárková krabice proměnit v působivou prezentaci dárku.

Více inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 6/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down