11.04.2016 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květinářské a floristické dny 2016

Dne 26. a 27. února uspořádal v areálu společnosti Agro CS a. s. v České Skalici Svaz květinářů a floristů ČR již tradiční Květinářské a floristické dny spojené s valnou hromadou.

V úvodu prvního dne přivítal přítomné květináře a floristy zástupce společnosti Agro CS Ing. Libor Zítko, který seznámil účastníky setkání s výrobními aktivitami společnosti, její historii a výhledech do budoucna.
Dopoledne pokračovalo prezentací Ing. Pavla Mináře, Ph.D., ředitel Odboru přípravků na ochranu rostlin Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského o přípravcích na ochranu rostlin. Ve svém vystoupení mluvil o problematice pesticidů obecně v České republice a v Evropské unii a ve vztahu k tomu, jak je vnímá odborná i laická veřejnost. Dotkl se oblasti registrace a povolování přípravků a pro naše členy byla nejzajímavější část o menšinovém použití některých přípravků na ochranu rostlin, o povolení kterého je možné požádat a u některých přípravků o to SKF ČR usiluje.
Třetí přednáškou z dopoledního bloku bylo vystoupení zástupců České obchodní inspekce v návaznosti na loňské kontroly květinářů a floristů, z kterých si odnesli nelichotivé hodnocení.
Pozvání přijal Ing. František Švihlík, ředitel inspektorátu ČOI Královéhradeckého a Pardubického kraje a spolu s kolegou mluvili o základních právních předpisech, které by měl každý odborník znát a o nejčastějších pochybeních, ke kterým při kontrolách dochází. Ve svém výkladu upozorňoval na problematiku prodeje svíček a adventních a vánočních dekorací, které je obsahují a o nutnosti jejich bezpečnostního označení podle příslušných norem, dále nabádal k obezřetnosti při prodeji dekoračního sortimentu, který připomíná potraviny, který se často zejména u floristů a v květinářstvích objevuje.
První den odpoledne pokračoval valnou hromadou SKF ČR, kde předseda SKF ČR Ing. Jiří Horák přednesl přítomným prezentaci o loňských aktivitách svazu, akcích a podporách ze státního i krajských rozpočtů. Představena byla zpráva o hospodaření svazu, jednotlivých akcích, zpráva revizní komise SKF ČR a plán činnosti SKF ČR na rok 2016 a rovněž návrh rozpočtu na rok 2016.
Se zprávou o loňských aktivitách Asociace zahradnických společenstev a o jejím dalším směřování vystoupil její tehdejší tajemník Ing. Jiří Dusbaba.
Valná hromada schválila nové stanovy SKF ČR a potřebné změny v jednacím a příspěvkovém řádu a ve volebním řádu SKF ČR. Novinkou je možnost nižšího členského příspěvku pro právnickou osobu splňující v řádu uvedené podmínky (jediný jednatel a roční tržby do 2 mil. korun). Nejdůležitější změnou je počet hlasů jednotlivých členů podle výšky členského příspěvku na základě kategorie, do které člen patří.
Valná hromada v mimořádných volbách doplnila třetího člena revizní komise – Ing. Marcelu Nachlingerovou, po odstoupení Ing. Jiřího Hunkese z důvodu pracovního vytížení.

Úvodní den zakončili členové SKF ČR příjemným společenským posezením v restauraci hotelu Holzbecher v České skalici.
Druhý den Květinářských a floristických dnů patřil návštěvě podniků. Výrobou substrátů v areálu Agro CS – Řikov účastníky provedl člen květinářské sekce předsednictva SKF ČR, Ing. Jiří Valtera, který uvedl základní fakta o společnosti, její historii a postupném rozvoji až po současnost a plány do budoucnosti související s nákupem dalších ploch rašelinišť pro těžbu jejich základní suroviny.
 

Text: Tomáš Svoboda, tajemník SKF ČR.

Více informací a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 3/2016.

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down