07.04.2016 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Křehká krása skla se snoubila s něžnými květy

Historické město Sázava se stalo místem konání netradiční floristické akce. Ve zrekonstruovaných prostorách hutě František – Centru sklářského umění, se 4. dubna konala akce na oslavu velikonočních svátků.

Součástí bohatého doprovodného programu, v rámci kterého proběhly názorného ukázky sklářských technik, malování vajíček či prezentace starých řemesel, byla velkým aplausem odměněna floristická show v podání mistryně ve floristice 2015 Kláry Franc-Vavříkové. Společně s brněnským floristou Milanem Dopitou vytvořili velikonoční a jarní dekorace z řezaných i hrnkových květin. Z jejich úst rovněž zazněly cenné informace jak se má o řezané květiny pečovat či jaké služby mohu od floristy očekávat.

Floristická show se shledala s velkým úspěchem jak u návštěvníků akce tak i jejích organizátorů. Doufejme, že příští rok se budeme moci opět vydat do Sázavy a obdivovat jak krásu květin tak i vystavených sklářských děl.

 

Fotografie floristických prací zhotovených v rámci pořádané akce, budou prezentovány v časopise Floristika s ohledem na sezónní aktuálnost.

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down