30.04.2014 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kreativita zaplavila výstaviště v Essenu

Přední mezinárodní zahradnický veletrh IPM Essen, který se v lednu konal již po dvaatřicáté, opět potvrdil svůj význam na poli zeleného sektoru. Rozlehlou plochu výstaviště o dvanácti halách zaplnily expozice 1554 vystavovatelů ze 45 zemí se zaměřením napříč všemi odvětvími zahradnického oboru.

 

 

Veletrh je také významnou událostí pro floristickou obec, o čemž svědčí účast floristických špiček na mnoha předváděcích show. Hala 1A patřila novým trendům, nevšedním floristickým aranžmá a instalacím, ale také marketingu, konceptům na podporu prodeje a komerční floristice. Mezi vystavovateli nechyběli prodejci řezaných, umělých, hedvábných a sušených květin zejména z Nizozemska, Belgie a Německa. Na výstavních plochách bylo možné zhlédnout širokou škálu novinek i osvědčených floristických doplňků pro tvorbu aranžmá, rozsáhlý sortiment doplňků pro obchody s květinami jako například obaly na hrnkové rostliny v plastovém, keramickém, porcelánovém, skleněném či smaltovaném provedení, dekorativní svíčky, stuhy pro všechny příležitosti, dekorace na hroby a pro smuteční floristiku.

 

Jeviště plné floristických hvězd

Tradiční součástí floristické sekce veletrhu byla floristická aréna Asociace německých floristů (FDF), kde probíhaly předváděcí akce. Na pódiu se objevila zvučná jména nejen německé floristiky. Kromě show Seasonal Greetings, z níž jsme vám přinesli příspěvek v úvodu časopisu, proběhla také předváděcí akce 10 Years of International Teachers of Floristry (deset let programu International Teachers of Floristry). Jedná se o mezinárodní sdružení floristů, kteří studovali pod vedením Gregora Lersche v rámci  tohoto programu a nyní působí jako učitelé floristiky. Pod názvem Kulturní rozmanitost v jedné profesi (Cultural Diversity in One Profession) měli diváci jedinečnou šanci porovnat úhel pohledu na floristiku z hlediska různých kultur. Gregor Lersch, tentokráte spíše v roli moderátora, představil své kolegy Jaqueline Boremaovou (Nizozemsko), Brigitte Heinrochsovou (Německo), Takashiho Hiratu (Japonsko), Kazumasu Kubo (Japonsko), Angelu Servaovou (Guadelope), Sylvii Servaovou (Guadelope), Berit Scottgaard–Laursenovou (Dánsko), Nathalii Veselovou (Rusko) a Ursulu Negenerovou (Německo).*

 

TEXT Daniela Urešová FOTO redakce

Celou reportáž z prestižního veletrhu IPM Essen naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 2/2014

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down