08.08.2023 | 03:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kouzlo přírodnin

Přírodní materiály ve floristice lze chápat ve dvou základních rovinách. Tou první je jejich přirozený tvar a směr růstu, druhou je vnímání rostlin ve všech jejich detailech. Objevování pomyslné krajiny každého kousku přírodních materiálů otevírá nový svět barev, struktur a textur.

Každá píď, ať už je to list, jednotlivý kvítek robustního květenství, okvětní plátky, kousek kůry, výrazný pestík či malebná ochmýřená nažka, vše skýtá široké možnosti využití. Drobná část přírodního materiálu může například proměnit ve stavební materiál většího celku, jenž získá na originalitě.

Velmi pracnou, avšak efektní, je tvorba přírodních nádob pro vypichovaná aranžmá. Při správném technickém provedení se mnohdy až filigránská práce vyplatí. Taková nádoba vyniká dlouhou trvanlivostí a lze ji opakovaně použít. A právě taková díla jsou jednou z domén studentů Akademie fűr Naturgestaltung během závěrečných mistrovských zkoušek. Nechme se unést precizní kombinací rostlin respektovaných v celé jejich kráse a přírodních materiálů, jež se v podobě nádoby stávají uměleckým dílem samy o sobě.

Celý článek s mnoha inspirativními fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Profi Florista 4/2023

Text a foto Daniela Urešová

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down