05.07.2023 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úhel pohledu

Věřím, že krása se skrývá v prostých věcech, které nás obklopují. Při vytváření mé nejnovější kolekce z převážně zahradních květin se z pozice floristy zaměřuji na tvorbu designů, které kombinují kreativitu, estetiku a běžně dostupné materiály.

Fotografie Břetislava Podolníka, s nímž velmi rád spolupracuji, zachycují instalace z netradičních úhlů. Cílem bylo ukázat, co je opravdu důležité a jak naše vnímání ovlivňuje úhel pohledu. Kolekce vyzdvihuje výjimečnost zdánlivě obyčejných materiálů. Zaměřil jsem se na květiny z mé zahrady i ze zahrad sousedů a přátel. Kombinoval jsem je s dalšími přírodninami, jako jsou například větve a trávy. Výjimečnost těchto spíše klasických kytic spočívá v práci s různými barvami a texturami, jejichž prostřednictvím jsem vytvořil kontrasty nebo harmonii. Každý kus má svůj unikátní výraz a vypráví svůj vlastní příběh. Věřím, že není nutné chodit daleko, abychom našli, co nás činí šťastnými. Tento princip se promítá i do mé tvorby. Nemusí být chápána čistě intelektuálně.

Každý, kdo je otevřený životu, ji dokáže vnímat srdcem. Z vlastní zkušenosti věřím, že cestou ke štěstí je práce, která nás naplňuje. A já to své štěstí našel. Jsem vděčný, že se mohu věnovat tomu, co mě baví, a přinášet lidem do života kousek obyčejného štěstí, které je zároveň tak výjimečné.

Celý text článku s mnoha inspirativními fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 4/2023

PODLE MATERIÁLU PŘEMYSLA HYTYCHA ZPRACOVALA Daniela Urešová, FOTO Břetislav Podolník

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down