22.11.2012 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kompletní nabídka šetří čas

Nenajdeme snad člověka, kterého by se stále zvyšující se životní tempo s důrazem na výkon netýkalo. Tomuto trendu posledních let se bohužel nevyhne ani tak kreativní odvětví jako je Floristika. Úkolem floristů ale není jen vymýšlet a tvořit stále nové, zajímavější a propracovanější dekorace, musí se poprat i s povinnostmi jako je výběr a nákup materiálů pro svá díla. Právě oni uvítají možnost nakoupit si ke své práci vše potřebné tzv. pod jednou střechou.

Jednou z možností, kde naleznete vše od floristických doplňků, keramických obalů, sušiny, umělých květina a nově také řezaných a hrnkových rostlin je velkoobchod Canea CZ s. r. o. Tato eventualita velkoprodejny v Horních Počernicích vznikla díky navázání spolupráce se společností Plantim, která v současné době rozšiřuje svoji působnost po celé České republice.
V rámci slavnostního zahájení provozu floristického centra Canea & Plantim v areálu Pragorent, které proběhlo v neděli 7. října 2012, byl pro zákazníky připraven atraktivní a pestrý program.
Mimo představení širokého sortimentu zboží s možností nákupu jsme byli svědky inspirativní floristické show, kterou Canea Praha profesionálně zorganizovala ve spolupráci s firmami Plantim a Florasis
Té se s úspěchem zhostili dva mistři floristé, za Českou republiku to byl Pavel Hruška a své umění přijel předvést také mistr Polska roku 2010 Zygmunt Sieradzan.
Ti během kreativního odpoledne ve svých pracích poukázali na možnost kombinace floristického zboží a živých květin, které jsou v areálu k dispozici.
Ústředním motivem celého programu byly podzimní a vánoční trendy. Pod rukama floristů tak svižně vznikala díla v podobě kytic a podzimně laděných dekorací s převládajícími zemitými barvami, vhodné k zútulnění interiéru. Blížící se zimu a atmosféru Vánočních svátků pak navodili použitím bílé barvy květů spolu s vánočními baňkami a přízdobami s třpytivým nádechem a samozřejmě několika originálními tipy na vytvoření vánočních stromků.
Díky interaktivnímu podání celé prezentace, kdy oba Mistři komunikovali s publikem a ochotně předávali své dlouholeté zkušenosti, návštěvníci setrvali do pozdních odpoledních hodin a odcházeli plni nových inspirací, které jistě za pár týdnů bohatě využijí .

Text a foto Jana Lapáčková

Více tipů a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 6/2012.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down