21.06.2023 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Koka Fukushima v Praze

Již tento pátek po 17. hodině budete mít možnost v Galerii Lucerna Praha navštívit výstavu prací studentů Prague Sogetsu Study Group pod vedením mistryně Koky Fukushimy.


Ikebana je japonský styl aranžování květin, jejímž hlavním znakem je linie a nesouměrnost, neboli v japonském pojetí smyslu krásy – dokonalost v nedokonalosti. Škola Sogetsu je jednou ze tří hlavních škol japonského stylu aranže a razí heslo kdokoli-kdykoli-kdekoli.

Paní Koka u příležitosti návštěvy Prahy povede workshop a demonstraci pro studenty Prague Sogetsu Study Group. Pro zájemce z řad veřejnosti bude po skončení workshopu (cca 17 hod.) k dispozici výstava vazeb a možnost pohovořit s paní Kokou.

Koka Fukushima začala studovat ikebanu v 60. letech pod vedením zakladatele školy Sogetsu Sofu Teshigaharou, postupně měla možnost blízce spolupracovat se všemi hlavními vedoucími školy Sogetsu (Kasumi, Hiroshi i aktuální vedoucí Akane Teshigahara). Za posledních čtyřicet let v souvislosti s šířením učení Sogetsu navštívila více než 40 zemí po celém světě, kde vedla dílny i demonstrace aranžování. Za svůj přínos byla oceněna Ministerstvem zahraničí pro přínos na poli prohlubování přátelství mezi Japonskem a zahraničními zeměmi.

Zdroj: Kulturní a informační středisko Česko-japonské společnosti*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down