21.11.2013 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jubilejní Victoria Regia 2013

Příjemné prostředí kulturně společenského centra Fontána v polovině září rozkvetlo pod rukama floristů v rámci mezinárodní soutěže Victoria Regia, která je zároveň i mistrovstvím Slovenské republiky ve floristice. Letošní již dvacátý ročník byl jubilejní nejen pro soutěž, ale i pro samotné město Piešťany, kde je každý rok pořádána.

Samotná soutěž, původně jako národní, se datuje od roku 2003. Tato každoročně očekávaná událost je nejen floristickým kláním, ale i slavnostní květů města Piešťany. Její název Victoria Regia je odvozen od rostlinného unikátu z čeledi Nymphaeaceae, jehož domovem je povodí řeky Amazonky, ale vidět ho také můžeme právě v termálních jezírcích v Piešťanských lázních.

Rok 2013 se stal oslavou hned tří jubilejí najednou a to 20. výročí soutěže, 45. výroční pořádající Střední odborné školy zahradnické a 900. výročí první písemné zmínky o městě Piešťany. Nosné téma letošního ročníku bylo tedy nasnadě. Stalo se jím: „Piešťany kvetou již 900 let“.

 

Soutěžní disciplíny

Organizátoři soutěže v podobném duchu zvolili také témata jednotlivých disciplín, během kterých se utkalo celkem 9 seniorských a 17 juniorských soutěžící. První z nich bylo vytvoření méně tradičního závěsného aranžmá s názvem Plynutí vody a času městem. Druhým úkolem se stalo Překvapení. Jednalo se o tajnou disciplínu, při které soutěžící dostali shodný materiál, aniž by měli možno si předem svou práci promyslet. Tvůrčí fantazie a pohotovost každého jednotlivce se tak dokonale prokázala přímo na místě. Letos bylo tématem tajné práce vypichované aranžmá. Třetí a pro diváky asi nejvíce atraktivní disciplínou byla exteriérová florální sesazovaná kompozice, umístěná posléze do městského parku před kulturním centrem Fontána, kde tak všichni kolemjdoucí měli po celou dobu soutěže možnost obdivovat zručnost floristů. Poslední prací, která prověřila technickou zdatnost floristů byla vázaná kytice určená k výročí města Piešťany. Perličkou a pro mnohé soutěžící možná i premiérou bylo zvládnutí tohoto úkolu přímo během galavečera, tedy za pozornosti diváků, světel reflektorů a samozřejmě odborné poroty.

Kdo si vedl nejlépe a dosáhl na příčky nejvyšší se dozvíte na následujících stránkách.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down