24.07.2008 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Joan Stam poprvé v České republice

Nizozemský florista Joan Stam (1968) se na sklonku léta poprvé představí odborné floristické veřejnosti v České republice. Stane se tak v rámci velké květinové show, kterou uspořádá Holandská květinová kancelář dne 14. září 2008 v brněnském Bobycentru. Joan Stam tam bude poprvé spolupracovat s českým floristou – přehlídky se zúčastní společně s Přemyslem Hytychem. Tématem show budou podzimní inspirace Folk Design, zimní Look & Wonder, Dušičky, Vánoce a svatební kytice pro podzimní a zimní svatby.

Podle Joana Stama obsahuje podzimní inspirace Folk Design jednoduchost a autentičnost, má svěží základ se zajímavými prvky, a proto se tak dobře hodí k dnešní době. V současnosti je ve floristice čím dál víc oblíbený přírodní způsob aranžování, jež se vyznačuje zajímavými barvami a kombinacemi materiálů, což je určitě v souladu s podzimní inspirací. „Zimní inspirace Look & Wonder ve mně vyvolává pohádkový dojem, který se velmi dobře hodí ke konci roku a Vánocům. Líbí se mi, že byla jako hlavní květina této inspirace vybrána orchidej Cymbidium, neboť je krásná, delikátní a je oslavou přírodní krásy. V Brně budeme s Přemyslem Hytychem vytvářet také svatební kytice, svatební floristika je nejen velká podívaná, ale květináři se s ní velmi často setkávají se svých obchodech, a tudíž je potřeba přicházet se stále novými tématy,“ říká Joan.
Joan Stam má od roku 1995 svůj obchod v Leidenu, věnuje se prodeji řezaných i hrnkových rostlin. Má rád kytice obsahující sezónní květiny, které jsou na trhu jen po určitou část roku, například pivoňky, hrachor nebo jiřiny. Ve své prodejně využívá inspirace vyhovující atmosféře obchodu, mimo jiné také proto, aby načerpal nové nápady a myšlenky. A právě o ně se podělí s českými a slovenskými floristy na letošní květinové show v Brně.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down