16.09.2010 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ještě více informací

Jedním z hlavních cílů časopisu Floristika je seznamovat s nejnovějšími floristickými inspiracemi, technikami, novinkami a trendy. Přestože se vás na stránkách časopisu snažíme průběžně informovat o dění a vývoji domácí a zahraniční floristické tvorby, podle mnoha ohlasů jsme zjistili, že by jste uvítali ještě více informací z floristického oboru. Na tento požadavek velice pružně zareagovalo naše vydavatelství časopisu Floristika Profi Press s. r. o., a přináší vám letos hned dvě nové publikace.

Tou první, kterou jsme vám představili na začátku roku, je Rádce floristy. Kniha zaměřená na svatební floristiku je ukázkou mistrovských prací celosvětově proslulé německé floristiky Waly Klett. Prostřednictvím celostránkových fotografií se zde prezentují nejnovější trendy svatebních kytic a dekorací. Nedílnou součástí publikace je i postup vzniku jednotlivých prací včetně popisu použitého materiálu a techniky. Druhou publikací, která vás oslní nejenom vynikajícím grafickým designem, ale zejména nevšednými květinovými dekoracemi plné nových inspirací a nápadů, je BLOOMŚ WORLD – podzim- zima 2010. Jak už samotný název napovídá, publikace je zaměřena na dekorace pro podzimní a zimní období. Kromě vánočních dekorací z drsného přírodního materiálu a lesklých třpytivých doplňků zde najdete ukázky kytic inspirované mrazivým chladem zimy, průzračností a třpytem ledových krystalů nebo jemností sněhových vloček. Samostatná kapitola je zaměřena na vánoční dekorace s dětskými motivy či přízdobě svíček. V části věnované podzimu naleznete bezpočet ukázek květinových parterů a etažerů vhodných k dekoraci stolů, recepcí a rautů. Neméně zajímavými jsou rovněž vázané kytice s aromatickými rostlinami či sesazované venkovní nádoby na terasy a balkóny. Netradiční využití hliněných květináčů, jako zajímavých florálních objektů, zaujme každého, kdo rád experimentuje s novými věcmi. Svatební floristika je věnována kráse hvozdíků a jejich použití jako hlavní svatební květiny. Vznášející se krása, pod tímto názvem naleznete levitující florální objekty určené do prostorných bytových i komerčních objektů. Pro mnohé z Vás se může stát rovněž novým floristickým materiál korek, ukázky jeho použití v syrovém nebo lisovaném stavu jsou fascinující. Publikace Vás rovněž přenese do dění letošního mezinárodního mistrovství ve floristice (Interflora World Cup) v čínské Šanghaji, nebo vám přiblíží atmosféru plesu v hanoverské opeře, jenž svojí květinovou výzdobou předstihne i ten vídeňský.
Díky velice úspěšné spolupráci s německým vydavatelstvím BLOOM´s GmbH, jsme pro Vás připravili rovněž knižní vydání BLOOM´S WORLD – jaro-léto 2011 plné svěžích a hravých dekorací. Můžete se tak těšit na kytice z tulipánů či konvalinek nebo romantické a extravagantní svatební dekorace. Jednou z nevšedních inspirací, kterou tým mezinárodních floristů v této publikaci prezentuje, jsou smuteční dekorace z kvetoucích dřevin.
Přejeme si, aby se všechny uvedené tituly staly jak inspirací, tak i pomocníky při vaší každodenní floristické tvorbě.

Arnošt Jílek

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down