10.02.2009 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jaro plné tvoření - Participate to Create

Přirozený a nenucený vzhled tvoří základ dnešního interiérového designu. Už není potřeba držet se za každou cenu přísných pravidel a zavedených zvyklostí, ale naopak vytvořit prostor pro vlastní, osobitý a nenucený styl. Zároveň stoupá zájem o témata, jako jsou životní prostředí a harmonie. Celý rok 2009 se ponese v duchu hesla Go Green, které znamená život v souladu s přírodou, citlivý přístup k životnímu prostředí a nalezení harmonie v moderním světě 21. století. To se odráží také ve větší úctě k umění, použití přírodních materiálů a zelené barvy v interiéru. A to platí i pro floristiku.

V interiérové i floristické tvorbě se projevuje se silná potřeba sebevyjádření a vlastní kreativita se velmi cení. Stejně jako příroda, i náš domov neustále proměňuje a předměty nepotřebují mít své trvalé místo. Zvlášť důležité je využití přírodních materiálů, zejména živé zeleně. Květiny a rostliny jsou samostatnými bytostmi a svým růstem zajišťují v interiéru neustálou změnu.
Jarní květiny, především cibuloviny, jsou pro inspiraci Participace to Create (v překladu Spoluvytvářejte) ideální, protože po vytvoření aranžmá v něm stále rostou a proměňují tak jeho vzhled. V květinových aranžmá kombinujeme mnoho různých barev, ale použít můžeme i jednu dominantní barvu doplněnou zelenou nebo bílou. Tvary jsou přirozené a proměnlivé jako příroda sama. I květináč nebo váza mohou být neobvyklé – lze použít v podstatě jakýkoli předmět denní potřeby, pokud aranžmá dodá osobní kouzlo.

 

Klíčová slova
Moderní styl: přírodní, muzeum, proměnlivý, nepravidelný, zátiší
S atmosférou styl: kreativní, osobní, neobvykle zdobený, nekomplikovaný, nahodilý
Klasický styl: unikátní, ateliér, harmonický, romantický umělec, kulturní

Květiny základní
tulipán, hyacint, řebčík, narcis, pryskyřník, kalina
Květiny doplňkové
Veronica, Eustoma, sasanka, šeřík, modřenec, Nectaroscordum, mák, hrachor, Matthiola, Aesculus, Salix, Corylus
Rostliny
Primula, Sparmannia, Tradescantia, Ipomoea, Carex, Campanula, Fittonia, Lycopersicon, Tolmiea, Jasminum, Tulipa, Frittilaria

Barvy inspirace Participate to Create (Honzo, zase prosím barvy do takových obdélníčků a zlomit asi podobně jako na str. 37 Floristiky 7/2008)
Bílá, RHS 60/N999D
P. 5797 C, RHS 44/149D
P. 7491 C, RHS 31A/101C
P. 5835 C, RHS 46/152B
P. 602 C, RHS 45/2C
P. 2 C
P. 7447 C, RHS 25/90B
P. 671 C, RHS 20/75C
P. 404 C
P. 681 C, RHS 15/70C
P. 486 C, RHS 8/31D
P. 7519 C

 

     

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down