19.07.2013 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jarní Flora Olomouc inspirovaná jubileem

Už po čtyřiatřicáté v historii olomouckého veletržního areálu se pavilony i venkovní plochy zaplnily barevnými a voňavými exponáty největší a nejstarší květinové akce v České republice – Flory Olomouc. Během čtyř výstavních dní stejnojmenný areál výstaviště navštívilo zhruba 58 000 tuzemských ale i zahraničních návštěvníků.

Hojnou účast mezinárodní výstavy neovlivnila ani absence centrálního výstavního pavilonu A, který se momentálně podrobuje dlouho připravované celkové rekonstrukci
Nejatraktivnější se již tradičně stala hlavní expozice. Architekti se pro tentokrát při jejím projektování nechali inspirovat 440. výročím založení nejstarší moravské alma mater – Univerzity Palackého v Olomouci. Květinová přehlídka z více než šesti tisíc kusů balkónových, řezaných i hrnkových květin, okrasných stromů a keřů nesla název „Vivat Academia“ a připomínal historii i současnost osmi fakult olomoucké univerzity.
Univerzitním jubileem byla inspirována rovněž floristická soutěž v aranžování květin, pořádaná Svazem květinářů a floristů ČR.

Soutěžní klání
Soutěže vyhlášené ve dvou kategoriích se účastnili čeští a moravští floristé. Soutěžící s věkem do 20 let včetně, tudíž v kategorii juniorů měli za úkol zhotovit gratulační kytici pro rektora univerzity, zatímco přihlášení s věkem 21 let a více – kategorie seniorů si museli poradit s nádobou k ozdobení prostoru auly Univerzity Palackého.
V kategorii juniorů o prvenství zápolilo deset soutěžících, slabší účast byla v kategorii seniorů, které se v letošním roce účastnili pouze čtyři floristé. Odborná porota ve složení Jarmila Pejpalová, Ondřej Čerňák a Pavel Hruška následně vyhlásila vítězné práce, přičemž hodnotila jak výtvarné pojetí (volbu materiálu, barev a jejich kombinaci) tak technické zpracování a trvanlivost.

Jana Lapáčková

Další vítězné práce naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 4/2013.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down