10.06.2011 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hvězdný příběh na Žofíně

Pražský palác Žofín se na začátku února stal pod taktovkou studentů a pedagogů Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity z Lednice dějištěm tajemného příběhu naplněného nejen krásou rostlin. Rostlinným dekoracím 69. ročníku zahradnického plesu jsme se věnovali v minulém čísle, nyní s námi pojďte nahlédnout do světa filmových, divadelních či masopustních hvězd.

Květinová show na plese je každoročně netrpělivě očekávána a vždy je také velkým aplausem odměněna. Vždyť studenti pod vedením Ing. Jiřího Martinka, Ph.D. a Ing. Tatiany Kuťkové, CSc. její přípravě věnují nemalé úsilí. Na počátku všeho stojí určení celkového tématu plesu a poté zpracování scénáře pro show, určení hlavních postav a jejich květinových přízdob. A protože byly pro letošní ročník zvoleny hlavním motivem všechny podoby masky, i modely tomu byly přizpůsobeny.
Ústřední postavou příběhu je obyčejná dívka Alenka, jež se chystá na maškarní ples, při přípravách usíná a ve snu ji navštěvují pestré masky a postavy ze všech koutů světa.

Text Jana Klečková Foto autorka a Ondřej Klečka

Celý text článku spolu s fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 3/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down