11.05.2011 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hned dvě publikace z našeho vydavatelství

V rukou držíte již třetí číslo časopisu Floristika nabité jako vždy spoustou inspirativních fotografií, rad a doporučení. Není to však to jediné, co jsme pro vás floristy, v tomto měsíci připravili. Nabídku knih z našeho vydavatelství obohatí v průběhu května hned dvě odborné publikace.
První z nich, jíž se dostalo křestu na výstavě Flora Bratislava, nabízí inspirace pro svatební floristiku. Kniha s názvem Květiny pro nevěstu přináší na necelých 200 stranách přehledné rozdělení jednotlivých svatebních kytic a dekorací. Zaměřuje se jak na tradiční kulaté a převislé kytice, nechybí však ani mnoho alternativních svatebních kytic a dekorací. Mnohá nevěsta se jistě nechá zlákat krásou svatebního věnečku či žezla a neopovrhne ani květinovou přízdobou účesu či šatů. Knihu lze využít jako inspirativní katalog i jako učební text – začátek je věnován technickým a estetickým požadavkům na floristické dílo, pokračuje přehledem jednotlivých svatebních kytic a dekorací s mnoha celostránkovými fotografiemi a v závěru zodpoví otázky položené v jednotlivých kapitolách. Všechny dekorace jsou doplněny přehledem použitého materiálu, a to jak rostlinného tak dekoračního, stupněm obtížnosti a odhadem časové náročnosti. Zárukou kvality této publikace je i odborná spolupráce se známou floristkou Ing. Marií Bittnerovou, která se stala její lektorkou.
Druhou publikací, na kterou již většina z vás netrpělivě čeká, je učebnice Floristika. Jedná se o aktualizované a doplněné vydání učebnic Floristika I. a II., které vznikly v roce 2007 na Střední škole zahradnické a zemědělské Děčín-Libverda. Slavnostní představení a pokřtění této publikace je plánováno na 40. Mistrovství České republiky ve floristice Děčínská kotva. Společně s letošními vítězi tak spatří světlo tato dlouho očekávaná publikace v novém a slušivém kabátku. Velký formát a rozšíření na více než 400 stran dovolilo vedle doplnění a aktualizace textů přidat i množství názorných či inspirativních fotografií. Kniha jich odhadem obsahuje 1500. Původní členění zůstalo, mnohé kapitoly se však rozrostly či byly důkladně přepracovány. K 16 autorům publikace patří mnozí přední čeští floristé a zkušení pedagogové odborných středních a vysokých škol.
Necháme na Vašem posouzení, jak se nám tyto knihy povedly. Věříme, že budou přínosem pro všechny, kteří se floristikou zabývají profesně i pro ty, kterým je oblíbeným koníčkem.

To vám přeje Helena Piková

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down