12.06.2012 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Havířov v květech letos ve znamení 10 divů světa

Květinový a kulturní den na oslavu léta - Havířov v květech - se v sobotu 16. června 2012 v nejmladším městě České republiky uskuteční počtvrté. Letos pod pracovním názvem 10 divů světa, které z živých květin v trojrozměrné verzi pro návštěvníky vytvoří floristé z České republiky a Slovenska. Témata prací zůstávají do soboty utajena, dovedné ruce soutěžících svou představivost předvedou v sobotu během dne na náměstí Republiky. Mezi soutěžícími je i mistr České republiky ve floristice na rok 2012, vítěz letošní Děčínské kotvy, Jaromír Kokeš.

Havířov nadcházející sobotu zaplaví tisíce krásných květin, které kromě floristických výtvorů skončí i ve velkolepém květinové průvodu. Ten zahajuje v 11 dopoledne u magistrátu města a půjde směrem k náměstí Republiky, kde je do sobotní půlnoci připraven bohatý kulturní program - mimo jiné zazpívají Eva a Vašek, soubor Hradišťan, Petr Bende s pěveckým sborem havířovské Základní školy Na Nábřeží a program před půlnočním ohňostrojem vyvrcholí koncertem Petra Koláře. Během dne kulturní program doplní vystoupení dětí havířovských mateřských a základních škol.
V průvodu letos půjdou nazdobená koňská spřežení, historická jízda na koních, chybět nebudou brazilské tanečnice, folklorní soubory, sportovní oddíly, taneční kluby, mažoretky a samozřejmě děti. Průvod letos ozvláštní květinami nazdobená auta světových značek, která budou soutěžit o přízeň návštěvníků podobně, jako výtvory floristů.
Na sochy soutěžících bude použito 9700 kusů řezaných květin, na výzdobu průvodu další tisíce plus doplňková zeleň. Mezi druhy letos dominují chryzantémy, gerbery a karafiáty. Naprostá většina pochází z holandské burzy, ne všechny se ale v Nizozemí pěstují, karafiáty jsou například vypěstované v Kolumbii.
Průvod a program Havířova v květech bude promítán na dvě velkoplošné obrazovky nainstalované na pódiu na náměstí Republiky. Vzhledem k probíhajícími Mistrovství Evropy ve fotbale bude v sobotu večer na jedné z obrazovek promítán přenos zápasu fotbalistů České republiky s Polskem.

Text Ing. Eva Wojnarová, Magistrát statutárního města Havířov

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down