05.09.2011 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Havířov v květech do třetice

Povedenou oslavou a příjemně stráveným dnem pro všechny zúčastněné se stal i třetí ročník obnovené tradice Havířov v květech. V rámci floristické soutěže připravilo deset družstev své animované postavičky z večerníčků, městem prošel průvod nazdobených povozů a vozů a vše doplnil příjemný kulturní program.

Akce vychází z průvodu alegorických vozů, který se zde konal v letech 1973 až 1989.
Všech deset soutěžních družstev připravilo v rámci zadání floristické soutěže animované postavičky z večerníčků. Výběr těch nejlepších závisel na posouzení návštěvníků. Nejvíce hlasů (413 z celkových 1870) získal Krtek a kalhotky Střední školy zahradnické a zemědělské Děčín Libverda. Na druhém místě skončili květináři společnosti Arbor Moravia, kteří vytvořili obraz postaviček Pat a Mat. Získali celkem 385 hlasů. Třetí místo obsadil květinový obraz Rákosníčka tvůrců ze Sempry Praha, který ocenilo 268 hlasujících. Na dalších místech následoval Ferda mravenec (květinářství Kamélie, Havířov, 172 hlasů), Bob a Bobek (Střední zahradnická škola Ostrava, 159 hlasů), Pejsek a kočička (Květinářství Černý tulipán, Bratislava, 130 hlasů), Maková panenka (Ammi, Brno, 106 hlasů), Včelka Mája (Floraservis, Praha, 104 hlasy), Pohádky z mechu a kapradí (Vyšší odborná škola zahradnická a Střední zahradnická škola, Mělník, 70 hlasů) a Víla Amálka (Mendelova zemědělská a lesnická univerzita, Lednice, 63 hlasy).
Vedle populární floristické soutěže probíhal květinový průvod ulicemi Havířova. V průvodu i na náměstí se v různých podobách objevilo 16 tisíc kusů řezaných květin všech druhů naaranžovaných na kočárech, zemědělských strojích, autech, motorkách i koňských povozech. Květiny na Havířov v květech dorazily z Nizozemska, Polska, Slovenska i zahradnictví v České republice.
Průvod asi se dvěma tisíci účastníků procházel středem města, kde ulici lemovaly desítky tisíc obyvatel města i jeho návštěvníků. Letošního Havířova v květech se zúčastnilo asi 38 tisíc návštěvníků. V odpoledních hodinách představil svůj um letošní Mistr florista Jarek Kokeš, který Českou republiku reprezentoval na letošním Mistrovství Evropy ve floristice konaném na přelomu srpna a září právě v Havířově.
Součástí byl na náměstí Republiky a v přilehlých ulicích bohatý kulturní program pro malé i velké návštěvníky – Jožka Černý s cimbálovkou, Ben Cristovao, Dalibor Janda, Janek Ledecký a Žentour, Brasil show.

Více tipů a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 5/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down