04.10.2012 | 04:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Harmonický podzim

Léto je za námi a nastává podzim - další roční období, jež nám přináší pestrou paletu barev a materiálů pro naši floristickou tvorbu. Po letních dekoracích a kyticích veselých barev nám podzimní dny mohou do naší práce vnést novou vlnu inspirace a nadšení.

Tlumené, ale zároveň syté barvy jsou součástí darů přírody, které podzim přináší. Inspirace je všude kolem nás – v těchto dnech dozrává snad nejvíce plodů vhodných pro naši tvorbu. Typické jsou drobné i baculaté plody Rosa, oranžové či zelené kalichy Physalis, rudé plody Viburnum nebo kaštany Castanea či Aesculus. Velice oblíbeným prvkem podzimních dekorací jsou také drobné plody tykví, jejich větší exempláře se potom stávají ústředním bodem rozměrnějších dekorací. Veliké tykve mohou být naplněny živým i neživým rostlinným materiálem a ozdobí jak interiéry, tak venkovní prostory. Během podzimu dostávají také listy stromů nové barvy, i ty využijeme hojně do podzimně laděných aranžmá. Kromě živých rostlinných materiálů můžeme sáhnout i po sušených či umělých květinách a rostlinách. Královnami podzimu mezi řezanými květinami jsou jistě chryzantémy, velkoobchody jich nabízí širokou škálu odrůd a rozmanitých barev, stačí si jen vybrat.
Na následujících stránkách vám přinášíme inspiraci z rukou tří předních českých floristů Lucie Kulmanové, Luboše Dobrovolného a Pavla Hrušky, jež ukázali své umění na předváděcí akci pořádané v loňském roce velkoobchodem Canea v Praze.

Text a foto Jana Klečková

Více inspirativních fotografií k článku naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 5/2012

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down