01.05.2013 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Harmonické velikonoce

Velikonoce byly od nepaměti považovány za nejvýznamnější křesťanský svátek – zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Vzhledem k časové blízkosti křesťanských Velikonoc a jarní rovnodennosti lidé toto období spojili s pravděpodobně původně pohanskými oslavami příchodu jara.

Oslavy jarní rovnodennosti, kdy Slunce vychází přesně na východě a zapadá přesně na západě a den je stejně dlouhý jako noc značily počátek jara, ročního období, které lidem přináší vytoužený konec zimního strádání a nový rozkvět života. Toto období se tak stalo symbolem obrození života.
Ústup zimy, probouzející se příroda, kdy mnohdy až s dětinskou radostí pozorujeme jak kvetou sněženky, krokusy, čemeřice, koniklece, z bylin nejvíce oceňujeme vlastnosti podbělu a devětsilu, které zahánějí zimní nachlazení a slabosti, je čas na který všichni netrpělivě čekáme i v naší, moderní době.
Ze starých zvyků v pohanských dobách, bylo patrně nejvýznamnějším obřadem jarní rovnodennosti vynášení symbolu zimy a všeho s ní spojené jako jsou nemoci, strádání, hlad a bída. Snahou všech bylo nejen zbavit se symbolicky nedostatku, ale také přivítat zelené, svěží, právě rozpuklé jaro.
I my bychom rádi podpořili tuto tradici, zapomněli na chvíli, společně s vámi, na stres a starosti, přivítali první sluneční paprsky a vyjádřili svou úctu nad znovu začínajícím životem a vzkříšením přírody. Protože právě toto období je časem tradic, přijměte, prosím, pozvání na putování v čase, kdy vám na následujících stránkách představíme výzdobu interiérů a exteriérů v různých stylech, barevných kombinacích, kontrastu i harmonii…
V tomto jarním čísle vás inspirujeme neotřelými dekoracemi vytvořenými floristkou Ing. Pavlínou Švecovou, která v nich umě uplatnila sušené plody rozmanitých barev a tvarů od společnosti Floral Design s. r. o.

Jana Lapáčková

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down