31.10.2011 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Florplant na nové adrese

Široká nabídka zboží v té nejvyšší kvalitě za nižší cenu a poskytování nadstandartního servisu zákazníkům. Tak by se dala ve stručnosti charakterizovat nová pobočka velkoobchodu s řezanými a hrnkovými květinami Florplant, která byla poslední říjnovou neděli slavnostně otevřena na Pražském okruhu, u sjezdu na Vestec.

Společnost Florplant působí na českém trhu od roku 1992. Za tu dobu se u nás stala jedním z nejvýznamnějších dovozců a prodejců řezaných a hrnkových rostlin. Pro udržení a zvýšení kvality nabízeného zboží a služeb zákazníkům se vedení firmy rozhodlo pro výstavbu nové pobočky, která by sloužila nejenom jako prodejní místo, ale také jako distribuční centrum pro středo- a východoevropský region.
Na pozvání majitele firmy Ing. Emila Kostky a vedoucího nové pobočky Jana Kováře jsme se zúčastnili slavnostního otevření provozovny. Sami jsme se tak mohli přesvědčit, jaký druh zboží a zákaznický servis nové prodejní místo zákazníkům nabízí.

Hrnkové rostliny
Pro prodej hrnkových květin je určena plocha o velikosti přes 1000 m2. Pestrá druhová i odrůdová nabídka rostlin okrasných listem a květem je zde zastoupena hned v několika velikostech. Přestože většina rostlin pochází od pěstitelů z Německa, Belgie, Dánska, Polska či Nizozemska, své zastoupení zde má i domácí produkce. Jedná se především o sezónní rostliny. Pro poskytnutí co nejlepších podmínek rostlinám je prodejní plocha vybavena moderní klimatizací včetně speciálního úsporného osvětlení imitujícího denní přirozené světlo se slunečným spektrem záření, kterým jsou rostliny přisvětlovány především v podzimních a zimních měsících. Přestože je kapacita prodejní plochy dimenzovaná na 140 CC vozíků, dostatek prostoru umožňuje jejich volnější rozmístění, což výrazně přispívá ke komfortnějšímu výběru zboží.

Řezané květiny a doplňková zeleň
Z prodejní plochy hrnkových rostlin se vchází do chladicího boxu přesahujícího velikost 500 m2, který je vybaven nejmodernější technologií včetně kontroly vlhkosti, jenž zajišťuje optimální podmínky pro udržení řezaných květin a doplňkové zeleně v nejlepší kvalitě. Zcela unikátní jsou velké skleněné výplně, díky kterým proniká do boxu denní světlo. Zákazník tak může lépe posoudit skutečné vybarvení květin, zejména rozdíly v barevných odstínech u jednotlivých kultivarů jednoho druhu. Nabízený sortiment čítá přes 300 druhů a odrůd květin, doplňková zeleň je zastoupena ve více než 50 druzích, včetně takových specialit jako jsou různé mechy a lišejníky. V době naší návštěvy přesahovala naskladněnost boxu 40 000 kusů květin – přes 9000 růží, 2500 gerber, 3000 lilií, 4000 chryzanthem, 5000 karafiátů a mnoho dalšího. Převážná většina řezaných květin pochází z Kolumbie, Ekvádoru, Afriky, Holandska a Thajska.

Floristické a aranžérské doplňky
První patro nové pobočky je vyhrazeno prodeji floristických a aranžérských doplňků. Na ploše přes 1500 m2 najdeme kromě bohaté nabídky dekoračního materiálu v podobě nadstandardního výběru stuh a organzy, drátu, špendlíků a perliček v širokém barevném a velikostním provedení rovněž výrobky z vlizelínu, sisalu či rafie. V nabídce nechybí rovněž nový produkt, který se v Evropě prodává teprve tři týdny. Jedná se o metalizovanou organzu se speciální povrchovou úpravou. Z dalšího nabízeného zboží jmenujme sušené a umělé květiny, vázy a nádoby z přírodního materiálu nebo drobné dárkové předměty. Samozřejmostí je bohatý sortiment obalového materiálu, který je zde k dostání od klasického balicího papíru až po luxusní dárkové krabičky. Samostatná plocha je vyhražena produktům z aranžovací hmoty na živé a suché rostliny. Ucelená řada produktů v podobě podložek a držáků je zde nabízena od dvou předních evropských výrobců.

Kvalita na prvním místě
Jak již bylo řečeno v úvodu, společnost Florplant klade velký důraz na kvalitu prodávaného zboží. Ta je dosažena zejména přímým nákupem rostlin od osvědčených pěstitelů. Vynecháním prodejních mezičlánků, jako je tomu při nákupu zboží přes burzu, se výrazně zkrátí časové období od dodání zboží producentem ke konečnému zákazníkovi, což výrazně ovlivňuje kvalitu řezaných i hrnkových rostlin. Ke zkrácení časové prodlevy rovněž přispívá dokonale propracovaná logistika, která umožňuje pohodlnou a rychlou přepravu zboží od producentů z celé Evropy. K tomuto účelu firma disponuje šesti plně klimatizovanými kamióny.

Zákaznický servis
K zajištění plynulosti prodeje pobočce je k dispozici dvacet zaměstnanců. Samotný prodej zboží se uskutečňuje jak samoobslužným způsobem, tak i formou zkompletovaných telefonních či e-mailových objednávek. V brzké době bude rovněž zpuštěn on-line nákup. Na přání zákazníků je posunuta otevírací doba na 5,30 hod. ráno, což umožňuje dostatek času na výběr a dovoz zboží ještě před otevřením jejich provozoven.
Novinkou v nabízených službách velkoobchodů se ve Florplantu stane bezplatný rozvoz zakoupeného zboží zákazníkům. K pohodlnému nákupu rovněž přispívá dostatek parkovacích míst a možnost nakládky zakoupeného zboží přes 8 nákladních ramp.
Jedním z kritérií pro výběr místa výstavby nové pobočky byla dobrá dostupnost zákazníkům ze všech dálničních směrů do Prahy. Pobočka se nachází na sjezdu nově vybudovaného Pražského okruhu ze sjezdu na Vestec, pouhé tři minuty jízdy ze sjezdu z dálničního tahu.

Více fotografií z nově otevřené pobočky společnosti Florplant, s. r.  o, naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 6/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down