15.07.2013 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Floristika z pohledu Švýcarů

Děčínská kotva je v první řadě soutěží, nicméně dalším důležitým faktorem této prestižní akce je také setkání s kolegy z oboru a vzájemná výměna zkušeností. Zřejmě i proto se s velkým zájmem a kladným ohlasem setkal seminář floristy Ondřeje Vystrčila.

Po ukončení Střední zahradnické školy v Brně – Bohunicích, následné praxi u Luboše Dobrovolného v Jihlavě a Michala Hauta v Bratislavě, kde se postupně vyprofiloval Ondřejův směr tvorby, nabrala jeho kariéra prudký vzestup, kdy svým talentem zapůsobil na floristické akci v Essenu. V současné době působí jako florista ve švýcarském obchodě Philips von Arx v Oltenu a při zaměstnání studuje mistrovskou školu „Akademie fűr Naturgestaltung“ v rakouském Zwettlu. I přes svůj nízký věk se již řadí mezi progresivní floristy. Přesto s pokorou sobě vlastní se na semináři ochotně podělil o své zkušenosti se švýcarskou floristikou, která se v mnohém od té naší liší. Na následujících stránkách vám zprostředkovaně nabízíme alespoň část Ondřejových floristických rad.

Text Daniela Urešová

Foto redakce časopisu

Tipy Ondřeje Vystrčila spolu s inspirativními fotografiemi jeho výtvorů z Děčínské kotvy naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 4/2013

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down