05.08.2013 | 04:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Floristika opět pomáhala

Druhý květnový víkend se stal klášter Sázava cílem nejen místních obyvatel, ale také mnoha výletníků. Již potřetí zaplavily prostory národní kulturní památky květiny, nevěsty a lidoví řemeslníci v rámci Svatebního květinového dne.

Henriho květinová dílna připravila ukázky výzdoby svatební tabule, během dne probíhala přehlídka svatebních šatů, kterou zaštítil ateliér Claire. Květinovou výzdobu a svatební kytice vytvořili floristé Ing. Klára Francová – Vavříková a Ing. Petr Hodonický, PhD. I návštěvníci měli možnost popustit uzdu své fantazii a aktivně se zapojit do výzdoby prostor kláštera. Odvážlivci, kteří zavítali do Severní zahrady, mohli vytvořit florální objekt na téma Sázava. Pro nejmenší připravil Spolek Třeboňského loutkového divadla s principálem Augustinem Kotilem pohádky, řemeslníci na jarmarku předváděli své umění, v kreativních dílničkách se mohli i ti nejmenší zapojit do tvůrčí činnosti.
V odpoledních hodinách proběhla charitativní dražba výtvorů floristů. Celá akce se nesla v duchu tendence přispět svým počinem k obnově našeho kulturního dědictví. Dobrovolné vstupné, výtěžek z charitativní dražby a část z výdělku z prodeje na jarmarku, putovali na podporu odkrývání zabílené fresky křížové chodby kláštera. Bez nároku na honorář opět floristé poukázali na další dimenzi floristického oboru.
Akci spoluorganizovali Klášter Sázava (NPÚ), který poskytl prostory a zázemí, Fakt – Um o.s. si na svá bedra vzalo organizaci řemeslného jarmarku a Ing. Klára Francová – Vavříková se postarala o zajištění květin. Akci sponzorským darem podpořila pražská pobočka společnosti Florplant s.r.o.

Text Daniela Urešová
Foto Klára Francová – Vavříková

Fotografie zachycující atmosféru Svatebního květinového dne naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 4/2013

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down