16.04.2013 | 04:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Florální obrazy ve stylovém interiéru

Luxusní interiér a floristika jdou ruku v ruce. Nejen živé květiny dokáží zkrášlit prostory hotelů a penzionů, ale také florální obrazy z vytrvalých materiálů se mohou stát vhodným doplňkem, který podpoří genia loci daného prostoru.

Florální obrazy mají ve světě floristiky své místo. V současné době jsou možná částečně opomíjené, ale pokud se skloubí kreativita a vhodný prostor, mohou se spolupodílet na nevšedním až extravagantním vzhledu interiéru. Známým a osvědčeným materiálem je bezesporu sušina, která nemusí vždy symbolizovat zaběhnutá klišé. Požadovaný efekt dodají obrazům také umělé květiny a další neživé materiály.

Nároční klienti, kteří si potrpí na styl a komfort, upřednostňují pro pořádání firemních akcí nebo ubytování diskrétní prostory s dostatkem soukromí. Takovým je i dobově zrekonstruovaná Residence ARX. Prostory původně prvorepublikové vily byly ve spolupráci s architekty a designéry upraveny k maximálnímu pohodlí klientů, s využitím těch nejkvalitnějších materiálů. Kombinací moderních doplňků v podobě svítidel, dekoračních prvků a vybavení, spolu s komplexním řešením vnitřních prostor s využitím moderních technologií, vznikl celek korespondující s architekturou a designem třicátých let 20. století.

Ačkoliv jsou jednotlivé pokoje tematicky odlišné, neztrácí celý komplex jednotu a styl. A právě tyto prostory dekorují florální obrazy floristky Kateřiny Holišové. Útulné prostředí pokojů dotvářejí luxusní vzorované tapety. Je nesmírně těžké zvolit pro plochu pokrytou vysoce dekorativními tapetami klasické malované obrazy tak, aby se obraz a vzor nedegradovaly. Výhodou florálních obrazů vytvořených na zakázku je jejich variabilita a možnost skloubení s charakterem místnosti, ve které mají být umístěny. Při tvorbě svých děl vycházela Kateřina Holišová ze vzorů tapet, barev a mobiliáře.   

Při naší procházce prvorepublikovou vilou se sami můžete přesvědčit, že současná floristika je velmi dobře uplatnitelná nejen v historických objektech, ale také v interiérech spojených s dobou, kdy sály kin plnil film Kristián.

 

Text a foto Daniela Urešová

Celou kolekci florálních obrazů a další insipraci pro vaši tvorbu naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 2/2013

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down