05.10.2017 | 05:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fleuramour – vášeň pro květiny

Historické prostory vodního hradu Alden Biesen, v belgické provincii Limburk, se od 22. do 25. září opět stanou dějištěm velkolepé přehlídky florální tvorby.
Více jak padesát špičkových floristů z různých koutů světa, včetně Indie, Číny a Japonska budou tvořit florální objekty tentokrát na téma Kultura. Květinová díla budou vypovídat nejen o životě lidí a jeho hodnotách, ale i o zvyklostech a tradicích daného národa, společenství či kultury.

Součástí doprovodného programu jsou kromě tradiční laické soutěže o nejkrásnější ručně zhotovený květinový klobouk, odborné semináře a worshopy pod vedením zvučných jmen floristické obce – Moniek Van den Berghe (Belgie), Nicu Bocancea (Rumunsko), Sören Van Laer (Belgie). Vzhledem k termínu konání akce můžete Fleuramour navštívit společně s juniorským evropským mistrovstvím ve floristice Eurofleurs (15.–17.9.). Na následujících stránkách vám přinášíme obrazovou reportáž prací z posledního ročníku Fleuramour inspirovaných čtyřmi přírodními elementy/živly – voda, vzduch, oheň, země.

Více fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 5/2017.

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down