09.06.2011 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Exotické plesání na Moravě

Milovníci exotiky, cizích kultur a cizokrajných rostlin měli na začátku března skvělou příležitost si alespoň pomyslně přiblížit daleké kraje ještě před začátkem doby dovolených. Studenti Zahradnické fakulty Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Lednici uspořádali totiž ve Velkých Bílovicích již 27. ročník jejich reprezentačního plesu.

O účast na plese je každoročně veliký zájem a vstupenky jsou obvykle vyprodány dlouho před termínem. Nejinak tomu bylo i letos 4. března, kdy se kulturní dům ve Velkých Bílovicích zaplnil na maximum. Pro účastníky plesu byla tradičně připravena vinotéka s pečlivě vybranými druhy vín, bohatá tombola a hudební kapela, která rozproudila zábavu celého sálu. Celý ples slavnostně zahájil svou řečí nově jmenovaný děkan Zahradnické fakulty doc. Ing. Robert Pokluda, Ph.D.
Studenti Zahradnické fakulty se postarali o květinovou výzdobu celého sálu i ostatních prostor v kulturním domě. Bohatě bylo nazdobeno pódium, kde hlavní dominantou byl trup letadla, jako hlavního dopravního prostředku do exotických krajů. Součástí dekorací byly i vzrostlé palmy, papírové siluety plameňáků a řezané i hrnkové převážně exotické rostliny. Nejčastějšími řezanými rostlinami v dekoracích byly Anthurium, Cymbidium, Heliconia, Zantedeschia, Leucospermum, Leucadendron nebo palmové listy.

Text a foto Jana Klečková

Celý text článku spolu s fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 3/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down