20.01.2012 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Exotická krása Anthurium

V rostlinné říši je jen málo květin, které se mohou pyšnit krásou svých květů po dlouhé týdny jako je tomu u Anthurium (anturium, toulitka). U zákazníků jsou stále žádanou řezanou květinou zejména pro svoji trvanlivost a exotický vzhled květenství.

Anthurium se stalo velice populární hned od svého objevení v tropických deštných pralesech Jižní Ameriky, která je domovem více jak 500 druhů této neobyčejné rostliny. V Evropě se začalo pěstovat v druhé polovině devatenáctého století především jako hrnková rostliny.
Stále se zvyšující obliba rostliny s nápadně vyhlížejícím květenstvím (výrazný barevný toulec s květy nahlučenými do palice) se stala zájmem šlechtitelů. Díky cílenému a propracovanému šlechtění jsou dnes anturium k dostání v široké barevné a tvarové škále květenství.
Jak využít této rozmanitosti v působivých květinových dekoracích se stala předmětem květinové kolekce Anthurie Unlimited vytvořené pracovním týmem Asociace německých floristů (FDF – Fachverband Deutscher Floristen e. V.) ve spolupráci s Holandskou květinovou kanceláří (Flower council of Holland). Pracovní tým pod vedením německého floristy Manfreda Hoffmana vytvořil tři odlišné styly, ve kterých se řezané Anthurium představuje v působivých květinových vazbách a dekoracích.

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č.1/2012.

Foto J. Manegold

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down