15.08.2011 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EUROPA CUP klepe na dveře

Čas do vypuknutí 17. mistrovství Evropy profesionálů ve floristice EUROPA CUP se jistě a nezadržitelně krátí. Prázdniny utečou jako nic a už zde bude to magické datum 31. srpna – 5. září 2011, kdy si do Havířova přijedou porovnat síly floristé až z 20 zemí a to hned v šesti soutěžních disciplínách.

Přípravy trvají už od října roku 2009, kdy Svaz květinářů a floristů ČR spolu s představiteli města Havířov proměnili v norském Lillehameru nominaci pro konání mistrovství Evropy v ČR na vítězství. Jsou to tedy bezmála dva roky náročných příprav a jednání, mnoha schůzek a zařizování na obou stranách organizačního a realizačního týmu a samozřejmě také přípravy našeho reprezentanta Jaromíra Kokeše, kterému budeme jistě držet všichni pěsti. Ne náhodou spolu korespondují termíny mistrovství ve floristice EUROPA CUP a zahradnický a floristický veletrh ZELENÝ SVĚT. Organizátoři mistrovství ve floristice chystají pro novináře a zahraniční i tuzemské návštěvníky možnost přesunu z Havířova do Brna na veletrh ZELENÝ SVĚT prostřednictvím autobusů. Pro bližší informace sledujte webové stránky Svazu květinářů a floristů ČR.
Co říci závěrem. Možná popřát si, aby všechno dobře dopadlo a pozvat čtenáře časopisu Floristika, aby se přijeli do Havířova podívat a podpořit českou floristiku. Věříme, že se náročná a důkladná příprava zúročí a odměnou všem bude zvýšení prestiže našeho krásného oboru a v neposlední řadě také Svazu květinářů a floristů ČR.

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 4/2011.

Text Ing. Marcela Nachlingerová, foto archiv SKF ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down