10.02.2020 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EUROPA CUP 2020

Hostitelskou zemí Evropského šampionátu ve floristice Europa Cup 2020 vyhlašovaným mezinárodní floristickou organizací Florint se od 5. do 7. června stane Polsko. Nejlepší floristé Evropy porovnají své dovednosti v šesti soutěžních disciplínách. Součástí floristického klání je bohatý doprovodný program.

Místem konání Europa Cup 2020 se stanou polské Katovice v jihozápadní části země, město kultury, průmyslu a obchodu. Přestože je metropole známá jako ,,město uhlí a oceli“, za poslední léta se proměnila v moderní a turisticky navštěvovanou destinaci. Katovice jsou rovněž prvním polským městem, které se připojilo do sítě tzv. kreativních měst UNESCO jako město hudby. Ne náhodu se tak tato forma umění bude prolínat napříč všemi šesti soutěžními disciplínami.

Organizátoři akce Asociace polských floristů SFP – Stowarzyszenie Florystów Polskich připravili pro soutěžící i návštěvníky mistrovství bohatý doprovodný program. Poprvé v historii pořádání Europa Cupu jsou na šampionát pozváni i floristé z mimo evropských zemí. Jíž první den soutěžního klání tak proběhnou čtyři floristické show v podání špičkových floristů z Latinské Ameriky a Číny, chybět však nebudou ani mistři ve svém oboru z Evropy a talentovaná esa hostitelské země. Vyvrcholením prvního soutěžního dne se stane show s příznačným názvem Masters of Masters, ve které se představí deset vítězů šampionátů z předchozích ročníků Europa Cupu.

Druhý den akce je zaměřen na podnikatelskou sféru. Kromě prezentace firem, proběhne několik vzdělávacích seminářů a diskusních fór týkající se budoucnosti floristického oboru v Polsku a ve světě. Nezapomenutelným zážitkem se rozhodně stane gala večer se slavnostním vyhlášením výsledků doprovázený pestrým kulturním programem.

Českou republiku bude v Katovicích reprezentovat Karolína Žáčková. Jak se na evropský šampionát připravuje se dozvíte v následujícím čísle časopisu.

Více informací ohledně programu, dopravy, ubytování, vstupenek na Europa Cup 2020 získáte na www.europacup2020.eu

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down