14.04.2016 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Europa cup 2016

Floristická událost roku - evropský šampionát ve floristice Europa cup 2016 v italském Janově - je již minulostí. Mezinárodní floristická organizace Florint, hlavní pořadatel akce, jej označila za nejzdařilejší ročník posledních let. Třiadvacet soutěžících ze všech koutů Evropy předvedlo výsledek své několikaměsiční přípravy na jednotlivé disciplíny. Také naše vlast měla na šampionátu svou zástupkyni.

Floristka Klára Franc Vavříková spolu se svým asistentem Ing. Jiřím Martinkem, Ph.D. – proděkanem Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně, se k této výzvě postavili opravdu zodpovědně a jejich výkon si zaslouží obdiv. Obstát ve velké konkurenci floristických velmocí nebylo lehké.

Celý šampionát se nesl v duchu středomořské atmosféry a ačkoliv se jednalo o soutěž, vřelé vztahy mezi jednotlivými soutěžícími potvrdily, že floristický obor nezná hranic. Vyvrcholením soutěžního maratónu byl slavnostní večer, v rámci kterého proběhly dvě finálové disciplíny, módní květinová show a samozřejmě vyhlášení výsledků. Vítězem se stal reprezentant Maďarska Tamás Mezöffy, druhou příčku obsadil Roman Steinhauer z Ruska a třetí místo připadlo finské soutěžící Pirjo Koppi.

Více informací spolu s fotografiemi soutěžních prací a průběhu mistrovství naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 3/2016 a speciálním vydání Floristika Plus*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down