22.01.2016 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EUROPA CUP 2016

Italský Janov se od 7.–9. dubna stane místem konání evropského floristického šampionátu EUROPA CUP 2016. Českou republiku bude reprezentovat na nejprestižnějším floristickém klání Evropy vítězka 43. ročníku Mistrovství floristů ČR v kategorii senior Ing. Klára Franc Vavříková.

Jednou z posledních aktiv české reprezentantky Kláry Franc Vavříkové byla účast na 20. ročníku Brněnské růže. Při této příležitosti jsme ji položili několik otázek týkajících se její účasti a příprav na EUROPA CUP 2016.

 

 

Datum konání Europa Cup se neudržitelně blíží, jak se na floristické klání připravujete?

V současnosti jsem v období meditace nad tématy, kreslení a rozboru technik. Koncept a pojetí mám už jasné. Přemýšlím si nad možnostmi jednotlivých technik v daných disciplínách. Stále ještě nejsou propozice upřesněné, takže v některých bodech u meditace asi ještě chvíli zůstanu.

 

Přestože se floristice věnujete již delší dobu a ve floristických soutěžích se umisťujete na předních příčkách, s kým konzultujete Vaše návrhy, techniky provedení, design atd., kdo se stal Vaším mentorem?

Jarek Kokeš, je nejen mým mentorem, ale i motorem, přítelem a největší oporou nejen pro moji účast na EUROPA CUP v Janově. Nemohu však opomenout Jirku Martínka, se kterým konzultuji design i techniku. Nemohu opomenout naší největší ikonu z technické komise Ondru Štěpánka, který mi vždy rád poukáže na nemožnost, nebo komplikaci z hlediska techniky. Své si k návrhům řekne i můj drahý přítel Milan Dopita. V neposlední řadě je zde i Tomáš Svoboda. Tom má praktické postřehy a je vidět, že mu floristika není cizí. Ráda bych jim touto cestou poděkovala za čas, který jsem jim ubrala v napjaté době předvánoční!

 

Celý rozhovor s Klárou Franc Vavříkovou naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 1/2016.

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down