17.06.2011 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EUROPA CUP 2011 má svou známku

Nejprestižnější evropská soutěž ve floristice, která se podobně jako olympiáda koná jednou za čtyři roky a letos ji bude hostit na přelomu srpna a září město Havířov, bude mít svou poštovní známku. Při příležitosti konání Europa Cup 2011 vydává ceninu Česká pošta ve středu 15. června 2011.

Tentýž den bude známka slavnostně pokřtěna a dána do oběhu. Známka má především sběratelskou hodnotu, její cena je 25 korun a bude ji možné si koupit už při slavnostním křtu, který je připraven v Kulturním domě Radost v Havířově v 17 hodin. Předcházet mu bude odborný seminář o české a polské známce.
Autorkou grafického návrhu poštovní známky je Vlasta Matoušová, která vyhrála před rokem soutěž vyhlášenou Českou poštou. Autorka především přírodovědeckých ilustrací při návrhu známky pracovala nejdříve s logem soutěže a jeho barvami, které se z části projevily také na poštovní známce. Vlasta Matoušová známku navrhovala poprvé, jako námět zvolila vazbu kytice v oranžové, zelené a bílé barvě. Inspiraci chodila hledat do květinářství a nakonec se rozhodla pro vazbu s oranžovými kalami. Autorka známky bude mít při slavnostním křtu autogramiádu.

Podle tiskové zprávy upravil Arnošt Jílek

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down