02.02.2011 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Elegantní Cyclamen

Při představě typické zimní rostliny do našich domovů se nám, mezi prvními, jistě vybaví Cyclamen, jedna z nejprodávanějších hrnkových rostlin. Jemné, pastelové až velmi výrazné barvy jeho květu jsou samy o sobě dominantou, která k okrase již nepotřebuje mnoho. Dokáží rozsvítit ponurý zimní interiér, zlepšit naši náladu a alespoň pomyslně přiblížit blížící se první jarní dny.

Název Cyclamen vznikl z řeckého slovo kyklos (kotouč), které upomíná na oválný tvar hlízy bramboříku. Na trhu je v dnešní době mnoho hybridních kultivarů rostlin s různými barvami, velikostmi i tvary květu. Svou oblibu si získávají miniaturní formy, které mnohdy i příjemně voní.
Bramboříky jsou pro svou křehkou krásu vyhledávanou rostlinou a své využití mohou najít i při nadcházejícím svátku svatého Valentýna. Symbolicky pro tento den působí srdčitý tvar jejich listů a motýlovité květy. Floristický tým firmy Storge, s. r. o., pro Vás tentokrát připravil inspiraci, ve které Vám předvede jak skromnou a přesto vznešenou krásu těchto rostlin využít v nápaditých a luxusních dekoracích.

Text Ing. Marie Bittnerová a Jana Klečková, Foto Břetislav Podolník

Celý článek i s fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 1/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down