22.09.2014 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dveře do trvalkového ráje

Začátkem prázdnin bylo možné nedaleko Brandýsa nad Labem, konkrétně v obci Hlavenec, navštívit trvalkovou školku Pereny, která ve svém zázemí pořádala pro své zákazníky Den otevřených dveří. Na hektarovém pozemku obklopeným lesy, které umožňují vytvářet přirozené podmínky pro pěstování a růst trvalek odlišných stanovištních podmínek, byl k vidění široký sortiment trvalek, okrasných travin, kapradin, bylinek, ale i vodních rostlin.

Pro své zákazníky  majitelka společnosti Ing. Renata Pešičková zprostředkovává ročně napěstování zhruba 700 000 kusů trvalek v širokém sortimentu 1500 soret, méně obvyklá přání pak zajistí prostřednictvím dodavatelů v rámci České republiky i mimo ni.

V rámci Dne otevřených dveří si návštěvníci mohli detailně prohlédnout nejen nabídku celé hlavenecké kontejnerovny, ale část sortimentu mohli obdivovat také v trvalkových aranžích, konkrétně kyticích a sesazovaných nádobách, které během celého dne zručně zhotovovala úřadující mistryně ČR ve floristice – Ing. Klára Francová Vavříková.*

Text a foto Jana Lapáčková

Více informací a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 5/2014.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down