13.09.2011 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dva dny plné floristiky

Zelený svět ve svém již 12. pokračování přinesl mnoho zajímavého nejen ze školkařského, ale především z floristického sektoru. Bohatý program, zajímavé předváděcí akce, povedená fashion show či přehlídka svatebních kytic byly pro návštěvníky velkým lákadlem.

Veletrh se prezentoval v nových prostorech – z haly C se přemístil do rozlehlejší a reprezentativnější haly A. Plochu si mezi sebe rozdělili školkaři, květináři, dodavatelé potřeb a vybavení pro zahradníky a floristy a floristé. To prospělo především floristické části veletrhu. V průběhu dvou výstavních dní na veletrh zavítalo více než dva tisíce návštěvníků.

Vánoční inspirace
Již při příchodu do výstavní haly A2, která byla hlavní baštou floristů, měli návštěvníci možnost shlédnout vánoční inspirace od čtyř předních českých floristů. Marie Bittnerová, Jarek Kokeš, Přemysl Hytych a Petr Kopáč v nich ukázali své představy o letošních Vánocích.
Tyto inspirace jsou námětem speciální přílohy časopisu Floristika, kterou předplatitelé obdrží společně s tímto číslem.

Svatební kytice roku 2012
Další inspirací se stala soutěž o Svatební kytici roku 2012. Ta byla určena všem profesionálním floristům a studentům odborných zahradnických škol. Tématem již druhého ročníku soutěže bylo vytvořit nejkreativnější svatební kytici nebo dekoraci, která bude inovativní celkovým nápadem, tvarem, materiálovým nebo barevným složením. Ve velké konkurenci (do soutěže bylo přihlášeno více než 30 dekorací a kytic) zvítězila na základě hodnocení odborné poroty Klára Jordánová z My Flowers, Znojmo. Prezentovala se netradičním rukávníkem z listů, pavího peří a na drátku upevněných hrachorů a okvětních lístků růžových karafiátů. Nejvyšší počet diváckých hlasů získala svatební dekorace z dílny Evy Hrbkové, Květiny Rudolf Hrbek, Rosice. Přehlídku těchto prací přineseme v některé z dalších speciálních příloh našeho časopisu.

Předváděčky s mnoha tématy
V průběhu obou dnů se na předváděcím molu vystřídalo mnoho českých i zahraničních floristů. V pátečním programu se představila Hana K. Šebestová společně s Milanem Dopitou a Tamásem Víghem. Připravili mnoho krásných dekorací na téma Květiny a design. V sobotním programu se v tématu Kytice a interiérové dekorace představil Přemysl Hytych, Marie Bittnerová a nizozemská floristka Jolanda de Goede. Výběr z jejich prací na vás čeká v tomto čísle časopisu Floristika na stranách 26 až 31. Dalším hostem ze zahraničí, jmenovitě z Maďarska byl Szabolcs Szentpéteri.

Svatební přehlídka a květinová fashion show
Vyvrcholením pátečního programu se stala přehlídka soutěžních svatebních dekorací. Došlo i na vyhlášení soutěže Svatební kytice roku 2012. Po ní následovala módní přehlídka květinových přízdob klobouků zahradního centra Marciánová ve spolupráci s Kloboukovým klubem Brno. V rámci odpoledního programu proběhl slavnostní křest v pořadí již druhého kalendáře „Green World 2012“ s fotografiemi kolekce modelů úspěšné autorské přehlíd¬ky z dílny Róberta Bártolena a Ivety Řádkové & Marie Bittnerové, představené v rámci Květinové fashion show na Zeleném Světě v roce 2010. Program ukončila přehlídka tří kolekcí profesionálních květinových modelů Přemysla Hytycha, Lucie Kulmanové & studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze a Marie Bittnerové & Ivety Řádkové.
Akce tohoto rozsahu by se nemohla konat bez mnoha partnerů a sponzorů. Velký dík také rozhodně patří celému pořadatelskému týmu v čele s Ing. Marií Bittnerovou.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down