28.11.2011 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dokonalost elegance aneb Hledání krásy

Přestože počet floristických akcí pořádaných pro laickou i odbornou veřejnost má příznivou stoupající tendenci, není vždy jednoduché uspokojit nároky jejich návštěvníků. Jendou z akcí, které však u nás nemá obdoby co týče prezentace floristického oboru na té nejvyšší profesionální úrovni, je přehlídka květin Dokonalost elegance.

Dokonalost elegance lze bez nadsázky nazvat jedinečnou a úchvatnou předváděcí akcí, na které jsou květiny představeny v mnoha podobách. Prezentují se nejenom v precizně uvázaných kyticích a naaranžovaných dekorací, ale i ve spojení s módou, módními účesy a líčením.
Poslední 6. ročník Dokonalosti elegance se konal v loňském roce v prostorách společenského sálu Pegasus v areálu Regionálního centra v Olomouci. Hlavím organizátorem velkolepé show je vynikající floristka a majitelka obchodu Květiny Lucina v Zubří Jana Hrstková (Jaroňová). S pracovním týmem, jenž se nazývá Klub dobrovolných floristů, ve spolupráci se Svazem květinářů a floristů ČR a Hematoonkologickou klinikou FN v Olomouci připravila pro návštěvníky celodenní kulturně vzdělávací program, kde květiny hrály hlavní roly.
Dopolední část byla věnováno ukázkám aranžování. Za pracovními stoly stanuli špičky floristického oboru – Jarmila Pejpalová z Prahy a Michal Haut z Bratislavy. Při tvorbě desítek dekorací se nechali inspirovat mottem přehlídky – The most beauty (nejkrásnější). V podobě dárkových kytic, svatebních dekorací či prostorových aranžmá vyjádřili své nejoblíbenější roční a životní období, barvu, den, film nebo životní vzpomínku.
Odpolední část programu byla věnována módní přehlídce, účesům a líčení. Vše za doprovodu krásných dívek, podmanivé hudby a samozřejmě spousty květin. Celá show se nesla v duchu Looking for a Beauty (hledání krásy) a byla koncipována jako Volba Miss. Jedním z úkolů finalistek bylo představení sama sebe. Své povahové vlastnosti však nesdělily publiku slovy, vyjádřily je květinami jim typickým. Na pódiu tak dívky reprezentovaly kytice z Gloriosa, Gerbera, Strelitzia či Dianthus. Květiny rovněž hrály hlavní roly ve volné disciplíně, ve které každá adeptka předvedla své dovednosti, jaké jsou její záliby, nebo jak tráví svůj volný čas. Díky dokonale propracované choreografie, hudebnímu doprovodu a světelným efektům, si tak květinové dekorace zatančily v rytmu španělského flamenga, vydaly se na dalekou cestu do Afriky, zahrály si v muzikálu Mamamia a pohádce Šíleně smutná princezna.
Vyvrcholením odpoledního programu se kromě předvedení módní kolekce předního návrháře Luďka Hanáka stala přehlídka svatebních šatů salonu Sandra z Valašského Meziříčí. Nádherné svatební róby se prezentovaly návštěvníkům ve spojení se svatebními kyticemi a dekoracemi rozdílných typů.
Další ročník Dokonalosti elegance se opět stal důstojnou reprezentací floristického oboru na veřejnosti. Velký dík patří především organizátorce akce Janě Hrstkové a jejímu pracovnímu týmu, kteří se staly nejenom hlavními autory návrhů květinových vazeb a dekorací, ale i protagonisty hraných scén na pódiu.
Díky profesionálnímu provedení a osobitému přístupu všech účinkujících se květinová show stala pro diváky nezapomenutelným zážitkem.

Více fotografií z této akce naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 6/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down