13.12.2011 | 11:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Do interiéru patří

U vánočních dekorací plánovaných k výzdobě interiéru je jednou z nejdůležitějších vlastností jejich trvanlivost. V případech, kdy rostliny nejsou umístěny do mokré aranžovací hmoty, dochází k jejich rychlému seschnutí a opadu. Proti tomu můžeme bojovat použitím stabilizovaných květin.

Stabilizované květiny mají díky použité technologii velmi dlouhou životnost, která se pohybuje mezi pěti až 15 lety. V průběhu stabilizačního procesu nedochází k destrukci rostliny a nemění se ani její barva. Květiny takto upravené jsou od živých k nerozeznání.
Při jejich použití nejsme limitování ani množstvím druhů; upravovat se takto mohou všechny rostliny až na ty s velmi dužnatými částmi těla.
Jejich použití je vhodné při přípravě interiérových dekorací, u kterých předpokládáme delší dobu použití. Příkladem mohou být dekorace vánoční, které v letošním roce přijdou na řadu již koncem listopadu. Co vše lze pro čas adventu ze stabilizovaných květin vytvořit nám ukázala Lucie Kulmanová ze společnosti Květiny Mimosa. Nutno podotknout, že všechny rostlinné prvky jsou ze stabilizovaných rostlin.

Text a foto Helena Piková Tvůrce dekorací Lucie Kulmanová

Více tipů a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 6/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down