15.03.2011 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dekorace svatební tabule

Svatba je výjimečným okamžikem v životě každého z nás. Pro snoubence a svatebčany je nezapomenutelnou společenskou událostí. K navození slavnostní atmosféry svatebního dne přispívají zejména květiny, a to jak v podobě svatební kytice, dekoraci obřadního místa, vozidla novomanželů, tak i výzdoby svatební tabule. Je to právě svatební stůl, u kterého svatebčané tráví v době svatebního veselí nejvíce času, věnujme proto jeho dekoraci náležitou pozornost.

Květinové dekorace se dnes stávají neodmyslitelnou součástí svatebních tabulí. Zdali se jedná o nákladné, pompézní a nepřehlédnutelná aranžmá či pouze o jednoduché okvětní plátky jsou to právě květiny, jenž podtrhují mimořádnou sváteční událost, pro kterou byl stůl slavnostně prostřen. Přítomnost květin na svatebním stolu přispívá rovněž k navození příjemné atmosféře – květinová výzdoba se často stává prvním tématem konverzace mezi svatebními hosty.

Díky širokému sortimentu řezaných květin v mnoha druzích a odrůdách, množství různorodého dekoračního materiálu a stále se zdokonalujícím či novým floristickým technikám můžeme přizdobit svatební tabule čím dál tím více propracovanějšími a zajímavějšími květinovými dekoracemi. Přestože se při jejich zhotovování kreativitě meze nekladou, měli by jsme respektovat požadavky, které se od květinové dekorace na svatební stůl vyžadují.

Pojďme se s těmi základními blíže seznámit.

Celý text článku a více inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 1/2011.

Text a foto Arnošt Jílek, tvůrce dekorcí Míša Lorková

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down