14.01.2013 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dejme Valentýnu téma

Valentýn coby svátek zamilovaných, je spjatý s věnováním květiny. Květina byla odedávna symbolem projevu náklonnosti a lásky. I u nás si Valentýn získává čím dál více příznivců a s tím souvisí také to, jak své zákazníky zaujmout a uspokojit jejich požadavky.

Abychom nabídli něco jiného a mohli se lépe odpoutat od klišé, je vhodné si zvolit téma. Dává tak vzniknout základu celého konceptu a můžeme popustit uzdu své fantazii.
Nejpůsobivější literární a hudební díla, která nás oslovují už po staletí, jsou velmi často postavena na lásce mezi dvěma lidmi. Ta bývá buď opětována, nenaplněna, často končí i tragicky. Čím to, že si takové příběhy získávají tolik příznivců? Možná proto, že je v nich láska zcela čistá a nezištná. Jedním takovým příběhem velké lásky je Labutí jezero, které se stalo ústředním tématem valentýnské inspirace na následujících stránkách. Příběh dívky Odetty, kterou zaklel v labuť čaroděj Rotbart, protože ho odmítla, a prince Siegfrieda, ji zachycuje v té nejryzejší podobě. Vyjadřuje nejintenzivnější cit, který vrcholí sebeobětováním. V různých interpretacích se konce od originálu Petra Iljiče Čajkovského liší. V původní verzi Odetta umírá. Jelikož by svátek Valentýn měl být pozitivním a příjemným přikláníme se k tomu nejoptimističtějšímu, podle kterého princ čaroděje přemůže v souboji a tím zruší kletbu nad Odettou.
Floristé Jan Komzák a Jan Karnet vytvořili letošní valentýnskou inspiraci pro celé spektrum klientů. Od méně nákladných, přesto efektních, variant přízdob jednoho květu až po luxusní objemnou kytici. Kolekce je postavena na bílých tónech s akcentem červené, doplněna peříčky.

TEXT A FOTO Daniela Urešová

Další inspirativní fotografie naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 1/2013

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down