21.05.2012 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Děčínská kotva zná své vítěze

Letošní Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva vyvrcholilo ve čtvrtek 17. května 2012 slavnostním předáváním cen vítězům na slavnostním galavečeru. Soutěž, na kterou se pravidelně sjíždějí nejlepší aranžéři květin z celé republiky, zaštítila hejtmanka Ústeckého kraje paní Jana Vaňhová.

Slavnostního předávání cen se zúčastnil primátor statutárního města Děčína pan František Pelant, poslanci PSČR, manželé Kubíčkovi, zakladatelé této významné tuzemské soutěže a další vzácní hosté a pracovníci v tomto krásném oboru.

V juniorské kategorii nejvíce bodů nasbíral student Strednej odbornej školy záhradníckej v Piěšťanoch Jozef Zelíska ze Slovenska a juniorským MISTREM FLORISTOU ČR se stal Ondřej Čerňák ze Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse, Děčín – Libverda.
Soutěžních úkolů v kategorii senior se nejlépe zhostil Tomáš Havala z květinářství RHAPIS v Bratislavě, který celkově obsadil první místo. Titul MISTR FLORISTA ČR v kategorii senior pro rok 2012 získal Jaromír Kokeš ze Studia AMMI v Brně.

Už tradičně Děčínskou kotvu organizovala Střední škola zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse v Děčíně – Libverdě, společně se Svazem květinářů a floristů České republiky. Soutěž se konala za významné pomoci statutárního města Děčína, ale i dalších sponzorů. Velké poděkování patří všem pořadatelům, sponzorům, komisařům, mediím, ale také ZÁMKU DĚCÍN a jeho ředitelce Ing. Ivetě Krupičkové. Akce byla součástí Městských slavností v Děčíně.
Do síně slávy byla uvedena paní Jana Mandová, osobností roku v oblasti floristiky byl zvolen Ing. Jiří Martinek Ph.D.
Juniorský Mistr florista ČR bude reprezentovat Českou republiku na evropské floristické soutěži Eurofleurs 2013 ve Splitu.

Jedním z hlavních sponzorů akce byla Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism a Kudy z nudy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podle tiskové zprávy SKF ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down