Děčínská kotva se vrátila na zámek

46. ročník naší nejprestižnější soutěže Mistrovství floristů České republiky Děčínská kotva proběhl minulý týden v prostorách děčínského zámku.

I přes letní počasí se Zámek Děčín zahalil do sněhových závějí, krajkových vloček, třpytivých rampouchů i netradičních kytic pro nevěstu inspirovaných zimní svatbou. Téma letošního ročníku Ladovská zima bylo zvoleno ku příležitosti 130. výročí narození Josefa Lady. Floristé opět rozvířili vlny své fantazie a vytvořili osobité květinové výtvory s řemeslnou zručností. Někteří se nechali oslovit nostalgií starých časů, jiní naopak moderním minimalismem.

Absolutním vítězem se v kategorii junior stal mistrem floristou Vlastimil Kucharovič ze SŠZaZ A. E. Komerse, Děčín-Libverda. Titul Mistr florista v kategorii senior získal Tomáš Hakl z Ostroměře. Vlastimil Kucharovič byl pomyslným skokanem večera, kromě předních příček v dílčích disciplínách, získal také Cenu časopisu Floristika za nejkreativnější práci vystihující dané téma.

V rámci slavnostního galavečera byla do Floristické síně slávy uvedena Zdenička Fousová, pedagožka, autorka první odborné floristické publikace a propagátorka floristiky.

Více přineseme v tištěné verzi časopisu Floristika 4/2017 a speciálu Floristika Plus, ve kterém naleznete fotografie všech prací, rozhovory s vítězi a podrobné informace o průběhu Děčínské kotvy 2017

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down