10.05.2012 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Děčínská kotva s Klausem Wagenerem

Jméno Klause Wagenera je ve floristickém světě pojmem. Je jedním z nejznámnějších německých floristů a několikanásobným německým mistrem. Je autorem mnoha zajímavých publikací věnovaných nejen aranžování rostlin. A letos by se měl stát i přímým účastníkem Děčínské kotvy.

Již prostředí, ve kterém vyrůstal jej předurčilo k působení ve floristickém světě – v roce 1958 se narodil a vyrůstal ve floristicky zaměřené rodině v Mindenu. V roce 1976 složil maturitu na obchodní akademii a o dva roky později absolvoval floristický výcvik. Na přelomu let 1979 a 80 se stal vedoucím skupiny mladých floristů.
V roce 1980/81 se zúčastnil německého mistrovství ve floristice Stříbrná růže a získal druhou a čtvrtou příčku. O dva roky později získal v Bonnu mistrovskou zkoušku a začala série jeho vítězství v soutěžích – 1983 zvítězil v soutěži Stříbrná růže, 1984 ve Zlaté růži, celoněmeckém mistrovství, o rok později vyhrál jako první německý florista světový šampionát Interflora Worldcup v Detroitu.
V roce 1985 také spustil svou činnost nezávislého konzultanta, lektora a designéra pro školy, profesní sdružení, veletrhy a společnosti po celém světě. V roce 1992 založil s maželkou a třemi dalšími partnery společnost FMS (Floristik Marketing Service) se sídlem v Ratingenu, jejíž název se v roce 2006 změnil na Bloom´s. Tato nakladatelská a marketingová agentura dnes zaměstnává kolem padesáti lidí. V průběhu let se pod jeho vedením uskutečnilo mnoho projektů – od vedení kreativní jednotky vydavatelství Bloom´s, přes správu designového centra po vznik mnoha publikací. Má na starosti výzkum a vývoj trendů. Je aktivním přednášejícím a vede spoustu seminářů a předváděcích akcí.
V roce 2003 byl zažazen do německé verze vydání encyklopedie Kdo je kdo. V roce 2005 se začal objevovat na televizních obrazovkách ve specializovaném pořadu věnovaném floristice.
První vlastní kniha Floral Art mu vyšla v roce 1998. V letech dalších následovalo mnoho dalších titulů jak pro profesionální tak pro hobby floristy. Mnoho z nich bylo přeloženo i do češtiny. Ve spolupráci s Gregorem Lerschem představil v roce 2006 knihu a koncept Two Faces, o rok později předvedli společně v Barceloně show. V letošním roce přináší novinku, knihu Architektur & Pflanze, která by měla tvořit spojení mezi floristikou, životem a bydlením. Knihy a časopisy jsou publikovány v osmi různých státech.
Rád pracuje s netradičními, překvapivými materiály. Inspiraci čerpá ze životního stylu a interiérového designu. Považuje také za důležité řídit se trendy.

Na pozvání vydavatelství Profi Press s. r. o. a Svazu květinářů a floristů a především díky vynikající spolupráci časopisu Floristika s nakladatelstvím BLOOM´s se Klaus Wagener zúčastní letošního 41. ročníku Mistrovství floristů České republiky Děčínská kotva, kde se stane členem seniorské poroty. V rámci doprovodného programu se s prací Klause Wagenera budete moci blíže seznámit na jeho semináři a květinové show, jež se stane vyvrcholením galavečera.
Využijte tak jedinečné příležitosti setkat se s tvorbou Klause Wagenera a zavítejte na letošní 41. ročník Mistrovství floristů ČR Děčínská kotva. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down