08.08.2019 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cvrčovická kopretina 2019

Aby mělo samotné vzdělávání vyšší kvalitu, než je běžný standard, o to se dlouhodobě také snaží střední odborné učiliště ve Cvrčovicích. Vzdělávat se neustále ve své profesi je požadavek dnešní doby. Dříve si vyučený řemeslník vystačil se znalostmi z učení po celý život. Postupem doby ztratila řemesla svůj kredit a mnohdy klesla také skutečná úroveň vyučení.
Školy a potažmo žáci řemeslných oborů si musí být vědomi, že v současnosti nevystačí se základními znalostmi ze školy, ale musí se celoživotně vzdělávat.

Rozvoj profesních schopností žáků na OU ve Cvrčovicích je podporován zejména pořádáním různých oborových soutěží. Svou zručnost a šikovnost si žáci poměřují nejprve ve školních kolech a posléze ti nejlepší z nich reprezentují školy v regionálních a celostátních soutěžích. Díky těmto soutěžím žáci rozvíjí nejen své profesní schopnosti, ale poznávají také nové přátele, rozmanité prostředí partnerských škol a zažívají první úspěchy z profesního života. Preciznost, nové technologické postupy i osvědčené rady učitelů pomáhají žákům zvládnout rozmanitá témata jednotlivých soutěží. Ne jinak tomu je v tradiční soutěži pořádané Odborným učilištěm ve Cvrčovicích. Sedmý ročník aranžérské soutěže ve vazbě květin – Cvrčovická kopretina přivítal v malebných prostorách školy sedm partnerských škol a jejich mladé aranžérky a aranžéry.

Text Mgr. Jiřina Šafářová  Foto Jan Rybníček

Celý text článku, včetně fotografií soutěžních prací, naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 4/2019.

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down