06.05.2014 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česká květina se představuje

Při zahájení jarní etapy zahradnického veletrhu Flora Olomouc 24. dubna Svaz květinářů a floristů ČR představil veřejnosti logo Česká květina. Jedná se o označení květin vyprodukovaných českými zahradníky. S tímto označením se budou moci zákazníci setkávat v obchodních řetězcích hobbymarketů i dalších zahradnictvích a květinářstvích v ČR. Toto označení je pro spotřebitele signálem, že si kupuje rostlinu od českého pěstitele s vysokou úrovní kvality, vyprodukovanou v České republice s většinou výrobních vstupů od místních dodavatelů.

Filozofií prodeje rostlin pod označením Česká květina je současně i ekologicky odpovědný přístup k produkci okrasných rostlin – květiny ke svému spotřebiteli nemusí procestovat půlku zeměkoule. Rostliny nepodstupují dlouhodobé vystavení například teplotnímu stresu a jsou proto často i v lepší kondici než zahraniční produkce. Mimo to koupí květiny z domácí produkce zákazník podpoří lokální pěstitele a nepřímo i zaměstnanost v oblasti zahradnictví v České republice. Producenti květin s tímto označením jsou členy Svazu květinářů a floristů ČR a výpěstky můžete aktuálně koupit v následujících zahradnictvích: Azalea Chlumec s. r. o., Florcenter s. r. o. v Olomouci, Pasič spol. s r. o. v Dolních Životicích, Sinco Mělník s. r. o. a TU-FLOR s. r. o. v Tušimicích (sdružených společně v odbytovém družstvu CZ-FLORA), dále pak v Agro Brno – Tuřany a. s., Zahradnictví Cinke s. r. o. v Žatci a Zahradnictví Vondrovský v Žihobcích nedaleko Sušice.

Sortiment okrasných rostlin s označením Česká květina zahrnuje balkónové a truhlíkové květiny, letničky, dvouletky, chryzantémy a sezónní rostliny určené ke krátkodobé dekoraci interiéru – Primula, Cyclamen a Euphorbia pulcherrima. V opodstatněných případech mohou být tímto logem označeny i řezané květiny, pokud byly prokazatelně vypěstovány v České republice.

Bližší informace o projektu Česká květina najdete na www.ceska-kvetina.cz a na stránkách SKF ČR www.svazkvetinaruafloristu.cz v sekci Česká květina.*

Text Tomáš Svoboda

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down