28.07.2011 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Buďte letošní léto šik

Klobouky bývaly nezbytnou součástí garderoby, jejich používání je známo již z dob starověké Mezopotámie a Řecka. V minulosti byly tyto pokrývky hlavy také znakem společenského postavení nositele či nositelky. V současné době se u nás klobouky navracejí do módy a jsou součástí mnoha významných společenských událostí.

I přesto že klobouky jako doplněk nejsou v České republice tak běžné jako například ve Velké Británii – kde žena bez klobouku je na významné události společenským prohřeškem, svůj prostor si pomalu získávají. Svátečních příležitostí je mnoho, pokrývka hlavy je však nejčastěji využívána na svatbách, dostizích, zahradních party nebo například květinových plesech a jiných show. Podle příležitosti se také volí druh klobouku, nabídněme tedy svým zákazníkům květinový klobouk jako náhradu za ten klasický. Jistě ten jejich bude originální a nepřehlédnutelný.
Při výrobě a dekoraci klobouku dbáme především na jeho nositelnost, stabilitu a pohodlné usazení na hlavě nositele či nositelky. Květinovou přízdobu aranžujeme na již hotový textilní nebo slaměný klobouk, náročnější je potom vytvořit pro květiny samostatnou konstrukci. Pokrývka hlavy by neměla obsahovat květiny s velkým množstvím pylu, které by mohly poškodit oblečení majitele či jiných účastníků akce. Do přízdoby nevyužíváme ani silně vonných květin, jejichž intenzita by mohla být na škodu.

Text a foto Jana Klečková

Celý text článku spolu s fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 4/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down