26.01.2012 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bruselký veltrh DECOoh!

Zimní pohádka – tak zněl podtitul posledního ročníku bruselského veletrhu DECOoh, ktery dvakrát ročně představuje nové trendy a výrobky související s floristikou, designem a dekoraterstvím. Vystavují zde nejčastěji firmy z Belgie, Francie, Nizozemí a Lucemburska.

Tradičně se veletrh věnuje čtyřem tématům – Dárky, Dekorace, Design, Květiny. Od klasického stylu k modernímu, od country k městskému poskytuje zdroj inspirace pro současné bydlení a zahradu, představuje trendy pro nadcházející období a nejnovější evropské kolekce květin, dekoračních materiálů a dalšího související zboží jako jsou svícny, vazy, sušené a umělé květiny, osvětlení, nábytek, doplňky, nářadí atd.

Prostor pro inovace a ekologii
Organizátoři dali na veletrhu velký prostor inovacím a ekologickým výrobkům pod mottem ´´Zvol si aktivitu namísto passivity, kreativitu namísto konzumu. A pojďme to udělat společnými silami". Pět designérů vybralo své výrobky odpovídající kritériím vyhlášené soutěže a odborná porota v čele s ředitelkou veletrhu Siegrid Demyttenaere nakonec ocenila zlatými, stříbrnými a bronzovými medailemi veletrhu 36 z nich.
Tuto myšlenku organizátoři konkretizovali mimo jiné také tím, že prostor Inspirace byl stylizován floristkou Lieve Buysse do podoby zimního lesa s dekoracemi ve tvaru vánočních koulí se zaměřením na zdánlivě všední předmět – ptačí budku. Do podoby ptačích obydlí v nadživotní velikosti byly stylizovány také čtyři expozice významných firem, které představily inspirace pro různé podoby zimní zahrady.

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 1/2012.

Text a foto Mgr. Šárka Novotná

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down