15.01.2012 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brněnskou růži provoněly vánoční dekorace

Soutěžní den 16. ročníku oblíbené soutěže připadl v loňském roce na 11. listopad a soutěžního klání se zúčastnilo celkem 43 floristů – 20 v juniorské kategorii a 23 v seniorské. Hostitelem byla opět moravská metropole, konkrétně útulné prostory Konventu Milosrdných bratří.

Organizátoři soutěže zvolili tentokrát jako ústřední téma Vánoce – soutěžící měli za úkol vytvořit vánoční dárkovou kytici, adventní věnec a vánoční svícen. Kytice musela být zpracována technikou vázání s použitím živých květů, které nemusely v kytici převládat. Povolena byla předpřipravená přizdobená konstrukce a doplňkový materiál mohl být do kytice zapracován jakoukoliv technikou. Adventní věnec měl být o maximálním vnějším průměru 45 cm a byl určen k položení. Soutěžící si opět mohli přivézt nepřizdobené tělo věnce. Vánoční svícen musel u juniorů sloužit k položení na stůl a u seniorů k postavení na zem. Opět bylo povoleno použít nepřizdobený základ aranžmá. Použití chvojí nebylo podmínkou použití v žádní soutěžní disciplíně.
Soutěžící pracovali na svých dekoracích i s přestávkami takřka celý den. Po ukončení soutěžní části dne, byly všechny vytvořené dekorace nasvíceny a vše se začalo chystat na večerní slavnostní vernisáž výstavy a vyhlášení výsledků. Celý večer proběhl, za zvuku hudebního doprovodu a cinkání sklenic se Svatomartinským vínem v poklidné atmosféře. Všichni zúčastnění měli také možnost pokochat se krásou kolumbijských růží, které pro tuto příležitost přichystala společnost Vonekl.

Text Jana Klečková, Foto Roman Knotek a autorka

Celý článek naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č.1/2012.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down