18.10.2012 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brněnská růže 2012

V letošním roce proběhne 16. listopadu již 17. ročník mezinárodní floristické soutěže Brněnská růže, která se do počtu soutěžích a návštěvníků řadí k největším floristickým soutěžím v Česku a na Slovensku. Jedná se o umělecky zaměřenou akci, která svým pojetím, tematicky zaměřenými soutěžními úkoly a celkovým pojetím zásadním způsobem obohacuje floristické dění v České republice.

Letošní ročník, věnovaný tématu Výstava, se uskuteční v nádherných nově zrekonstruovaných prostorách letního refektáře Památníku písemnictví v Rajhradě. V tomto městě, ležícím v těsné blízkosti Brna, sídlí i jeden z pořadatelů soutěže – Střední odborná škola zahradnická a SOU Rajhrad.
Své schopnosti si v této soutěži změří profesionální floristé a studenti zahradnických škol nejen z České republiky, ale i z Belgie, Maďarska, Německa, Slovenska a Polska.
Spolupořadateli akce jsou florista Slávek Rabušic (zakladatel a ředitel soutěže), brněnská společnost Vonekl, s. r. o., velkoobchod zabývající se prodejem řezaných a hrnkových květin a floristických doplňky (strategický partner, propagace, ceny pro vítěze, účast na organizaci), a Střední odborná škola zahradnická a SOU Rajhrad (práce studentů na přípravě a vlastním průběhu soutěže, AIT, zázemí pro zahraniční školy v rámci projektu Leonardo).
Oproti minulým ročníkům došlo ke změně v oblasti spolupráce se Svazem květinářů a floristů ČR, která byla letos ukončena.
Hlavním mediálním partnerem soutěžní floristické akce Brněmská růže je časopis Floristika, který rovněž věnuje soutěžícím hodnotné ceny v podobě publikací s floristickou tématikou.
V rámci návštěvy Brněnské růže můžete navštívit tzv. Rajhradské dny – den otevřených dveří zahradnické školy, setkání ředitelů partnerských zahradnických škol, a spolupráce s městem a s Rajhradskými klášterními vinnými sklepy (16.–17.10).
Brněnská růže si za dobu svého trvání získala velikou prestiž a oblibu i u široké veřejnosti. Výsledné práce floristické soutěže každoročně shlédne při víkendové výstavě několik tisíc návštěvníků. Výtěžek z dobrovolného vstupného je každoročně věnován SOS dětské vesničce v Brně-Medlánkách.
Text Slávek Rabušic

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down