11.08.2011 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bratislava v záplavě květin

V prvním květnovém týdnu se v metropoli na Dunaji konala největší květinová akce Slovenské republiky.
Dvaatřicátý ročník mezinárodního kontraktačního zahradnického veletrhu Flora Bratislava nabídl návštěvníkům široký sortiment zahradnických výpěstků a služeb. Souběžně s výstavní akci proběhl 16. ročník soutěže ve vázání a aranžování květin Flora Bratislava CUP 2011.

Historie pořádání Flory Bratislava se datuje do období bývalé Československé socialistické a dále pak federativní republiky, kdy se od roku 1968 do roku 1993 výstava konala jeden rok v Olomouci a druhý v Bratislavě.
Po rozdělení Československé federativní republiky v roce 1993 a rozpadu podniku ZARES (zahradnické služby města Bratislava) v roce 1991, který byl jedním z hlavních pořadatelů výstavy, hrozil zánik i Flory Bratislava. Bohužel na Slovensku nebyla a stále nejsou žádná profesní sdružení, jakými jsou např. Svaz školkařů ČR či Svaz květinářů a floristů ČR, která by převzala organizaci výstavy. Díky obětavosti a ochotě firmy Kulla (provozující v Bratislavě zahradní centrum a tři květinářství), která převzala organizaci výstavy na svá bedra, může tradice květinové výstavy Flora Bratislava nadále pokračovat.
Přestože začátky nebyly lehké, jak po stránce finanční, tak i v zabezpečení dostatečného počtu kvalitních vystavovatelů, Flora Bratislava se dnes svým výstavnickým spektrem může právem řadit mezi přední zahradnické akce tohoto druhu ve střední Evropě.
Letošního ročníku veletrhu se zúčastnilo přes 187 domácích a zahraničních vystavovatelů (Česká Republika, Maďarsko, Rakousko, Itálie, Nizozemsko, Polsko). Ve výstavním areálu Incheba se prostřednictvím ukázkových zahrad prezentovali jak realizační firmy, tak i pěstitelé okrasných rostlin. Na výstavní ploše přesahující velikost 7000 m2 nechyběli výrobci a prodejci osiva květin a zeleniny, pěstebních substrátů, nádob či přípravků na ochranu rostlin. Dostatek prostoru byl rovněž věnován ukázkám zahradního nábytku a doplňků. Samostatná část byla věnována ukázkám strojům a zahradní mechanizace.
O tom, že se Flora Bratislava těší velkému zájmu veřejnosti svědčí počet návštěvníků. V průběhu čtyř dnů konání akce prošlo branami výstaviště přes 50 000 milovníků květin.

Celý text článku s dalšími fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 4/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down